Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház kibélelése, hogyan?

Kutyaház kibélelése, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves szetterem. Szuper, fa kutyaháza van, viszont semmivel sem tudom kibélelni neki. Ha bármiféle lepedőt, paplant teszünk be, azonnal kiviszi és szétszaggatja. Utánaolvastam a neten, mivel lehet még kibélelni, azt írták: polifoam a legjobb erre, és le kell szögezni hogy ne tudja széttépni. Na, ma nekiestünk, polifoammal befedtük a kutyaház alját, belevertünk kb 20 szöget; beengedtük a kutyát, bementünk. Egy perc múlva SEMMI nem volt már a polifoamból, darabjaira tépte. Pedig minden oldalról leszögeltük faléccel. Azt írják, hogy szalmát lehet még betenni, ha csinálunk küszöböt, de én kinézem a kutyámból hogy azt is kihordaná. Mit tegyek? Egyébként néhány ismerősöm szerint nem is annyira igényli a kutya ezt, mivel ugye nagyon hosszú a szőre. Várom a válaszaitokat!
2012. febr. 5. 15:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Rongyszőnyeget is széttépi. Az a baj hogy ez a ház télre alkalmatlan, nagyon sok hőszigetelő réteg kéne hogyha ilyen hidegben is kint akarod tartani a kutyát.
2012. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért dupla falú,hogy ne tudja elintézni a nikecellt!

Tehát bevágod az aljába a nikecellt és egy ugyanolyan nagyságú OSB lapot ráteszel felé.

Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

2012. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem! És ha megkérdezhetem, te honnan vásároltál OSB lapot? Lehet, hogy megcsinálom úgy, ahogy te mondtad. Hungarocell lapom van itthon, OSB viszont nincs. Látom hogy a neten vannak eladók, de azokat egyesével nem adják.
2012. febr. 5. 16:45
 14/18 anonim ***** válasza:
Barkácsboltokban, még fel is szabják méretre a lapot Neked.
2012. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a bélelésről szól a kérdés, de azzal is sokat segíthetsz ha teszel fel egy hőfüggönyt az ajtóra.

A ház alját még tényleg érdemes lenne szigetelni, ha az oldalát nem is.

Ha van nálatok lapszabászat akkor ott is fogsz kapni osb lapot és szintén méretre vágják.

2012. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kisvárdán vásároltam az OSB lapokat és ott méretre is vágattam.

De akár egy dekopír fűrésszel is meglehet oldani,igaz nem lesz olyan szép a vágás.

2012. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van, hogy a kutyaházat kívülről vastag szivaccsal és pokróccal (ami már nem kell). Szerencsére a kutyám nem harapdálja szét. Ja és belül szalma van, az ajtón pedig egy olyan "függöny" amit a Fressnapfban lehet kapni, átlátszó, műanyag. Jól szigetel!
2012. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mailerdeamon ***** válasza:
Szép kutyaház, de nem a legpraktikusabb fajta (sátortetős és szinte középen van a bejárat). A rongyot leszögelheted, úgy nem viszi ki, viszont ha havas lábbal bemegy, az elolvadt víz ráfagy. Érdemes tenni rá szalmát vagy forgácsot, hogy melegítsen is valamit.
2012. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!