Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy ne fusson el, ha leveszem a pórázt?

Figyelt kérdés
Elrohan és nem akar visszajönni. Képes lenne kimenni még a kocsik elé is. A környéken minden kutya szépen sétálgat póráz nélkül a gazdija mellett, csak az enyém nem. Hogyan tanítsam meg? Nem merem az utcán levenni a pórázt, mert nem akarom, hogy baja essen.
2012. febr. 5. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

1,) Behívás: virslivel tanítsd meg neki. hívd és add neki oda a virslit és így mindig gyakorolj, vigyél virslit a sétákra is. Vagy vegyél egy kutyasípot és fújd meg és adj neki virslit utána így megtanulja h sípszó=virsli

2.)Lábnál követés: Csalogasd a lábadhoz virslivel , ütögesd a combodat ha oda megy klikkelj és jutilfalatot adj neki és így gyakorolj

2.) Mielőtt levennéd a pórázt előtte ültesd le. Utána csatold le a pórázát de közben fogd a nyakörvét. Várj egy kicsit utána mond határozottan h mehet és engedd el és így gyakoroljátok nekünk már úgy megtanulta h csak akkor indul el ha azt mondjuk neki h mehet!

2012. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kipróbálom, köszönöm a tanácsot.
2012. febr. 5. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Behívásnak hívják, és komoly munka a tanítása. Keress rá neten meg itt gyakorikérdéseken, válaszd ki a neked tetsző módszert, és alkalmazd.
2012. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Addig meg ne engedd el, amíg le se sz*rja a fejedet. Használj hosszú (nem flexi) pórázt, akkor rohangálhat is, meg kontroll alatt is marad.
2012. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
kettő póráz.egy rövid, egy normál. Ültetsz. Normál póráz lecsatol. De nem törhet ki, marad ülve, amit a másik pórázzal biztosítasz. Amíg azonnal menne, visszacsatolod a kettes pórázt és újra megcsinálod. Ha szépen marad, akkor a rövid póráz egy ideig maradhat rajta.Persze, még alap az is, bármikor be tudd hívni.
2012. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lakáson belül hallgat a parancsszavakra, de ahogy kilépünk a házból, már nem érdekli, hogy azt mondom neki ül. Olyan rossz, hogy még meg is szólnak, hogy miért nem engedem el, és arra biztatnak, hogy nyugodtan vegyem le a pórázt, mert így kell tanítani. De ismerem, és tudom, hogy elfut. Egyszer megszökött, mert elszakadt a hám, keresgéltem, de nem találtam meg. Majd felhívott egy barátom, hogy a kutyám a lakótelepen csavarog. Megfogni se tudtam, egy idegen ember kapta el.

De kipróbálok mindent amit írtok, és köszi mindenkinek.

2012. febr. 5. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam a sajátommal, amikor még elrohant rögtön a póráz lecsatolása után régen, hogy mikor levettem a pórázt és ő elindult, megfogtam a nyakörvnél, később, ha megint indult a grabancnál, és vissza raktam magam mellé egy határozott "nem" kíséretében. Elengedtem, de csak akkor mehetett, ha én megengedtem neki. Kétszer megcsináltam, többször nem is kellett. Pár másodperc után persze mindig szólok neki, hogy mehet.


A póráz nélküli lábnál követés nagyon egyszerű. Négy dolog kell csupán hozzá: tisztelet, kötődés, jó behívhatóság és jutalomfalat (ez persze neveléstől függően nem kötelező). A dolog tényleg könnyű. Kezdésként, mikor elkezded erre a lábnál követésre szoktatni, alaposan fáraszd ki. Általában azzal érdemes kezdeni ezt a feladatot, hogy mész hátrafelé, a kutya előtted van, és te hívod amolyan Mickey egér hangon, biztos tudod, mire gondolok. Ahogy odaért hozzád te megfordulsz úgy, hogy ő bekerüljön a kívánt oldalad mellé- egyszerűbb a kutyának, ha mindig ugyan azon az oldaladon kell mennie-, mondod a kitalált vezényszót (lábhoz és társai) és ha van, adod a klikket, kaját. Kb. ötször ezt megcsinálod, utána jöhet az, hogy már pár lépést teszel úgy, hogy ő melletted jön. Egy hét alatt el tudtok jutni 20-30 lépésig könnyen.

Amikor már ezt a vezényszót ismeri, utána jöhet, hogy szabályjá emeled a lábnál követést. Vagyis jön melletted és ha leelőz te megfordulsz, esetleg dobbanthatsz egyet a lábaddal és gyors tempóban elindulsz az ellenkező irányba. A kutya -megfelelő kötődés mellett- követni fog téged. Mikor beért melléd, mehet megint a kaja esetleg, és folytatjátok az utat. Ha ezt csinálod, néhány hét alatt nagyon szép póráz nélküli sétátok lehet. Ha már ez is stabil és a megfelelő határozottságod, tekintélyed megvan a kutya számára, nem kell fordulgatnod többet, elég lesz, ha csak keményebben rászólsz.

Én pont tegnap csináltam egy büntetést emiatt, mert az egyik drágám bepróbálkozott és engedély nélkül kiment tőlem egy macska után. Nálunk nem nagyon vannak pórázos séták. Az a szabály, hogy házak között csak mellettem szabad jönniük a kutyáknak és már csak a hosszú szemkontaktusra megy a dicséret.

2012. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, köszi a tanácsot.
2012. febr. 5. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

ma 19:09

tetszik ez a "nálunk nem nagyon vannak pórázos séták"

meg "kiment a macska után". Reszkírozol?

Szerinted egy olyan helyen, ahol autó, miegymás közlekedik, milyen következménye lehet egy próbálkozó kutyának?

Miért is szégyen egy póráz a kutya és a gazda között? Pórázon is lehet úgy sétálni,mintha nem is lenne ott. Viszont az ilyen bepróbálkozásokat, amíg nem tuti a kutya , meg lehet úszni és nem utólag büntetni érte.

2012. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, én falun lakom. Megtehetem, hogy nincs póráz, de még csak nem is viszek magammal. Óránként az a három autó, ami végigmegy a falun 30-al meg nem olyan veszélyes, hidd el. Hetente legalább egyszer megyek városba, nyilván ott az utcákon már ráteszem, bár ott is mindig a kutyafuttatókba, nagyobb parkokba megyünk, baráti társaságba, ahol szabadon lehetnek a kutyák.

Egyébként a "kiment a macska után" megjegyzésem annyit jelent, hogy kifordult tőlem és tett úgy két métert a cica felé. Egy kemény, domináns kutyáról van szó, bizonyos időnként mindig feszegeti a határokat és tesztel engem.


Egyébként a kérdező azt írta, hogy náluk is mindenki póráz nélkül sétáltatja a kutyákat. Nem hiszem, hogy egy irtó veszélyes, négysávos autópálya mellett laknának.

2012. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!