Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutyáknak napi...

8 hónapos kutyáknak napi egyszeri etetés?

Figyelt kérdés

Idáig kétszer kaptak,reggel és este,ha én etettem akkor délben is.

Anyám kitalálta,hogy már nem kell nekik annyi kaja...és mától csak egyszer kapnak enni egy nap....

szerintem ez nem jó... főleg,hogy idáig 2x illetve 3x kaptak... most meg hirtelen lecsökkenti nekik 1x-i étkezésre... mit tehetnék? hogy mondjam meg neki hogy ez így nem jó?

van 3 kutyánk,egy 9 éves meg ez a kettő 8hónapos..és hogy 3-4 nap alatt megesznek 10 kiló tápot,ezért akarja csökkenteni...


2012. jan. 15. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem jó mert kell nekik az energia és így nagyon soványok lesznek!!! Mond meg sürgősen anyukádnak hogy legalább napi kétszer agyon kaját de szerintem Reggel Délben és Este is kéne nekik adni!!!!!!!!!!
2012. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy az etetés három kutyánál sokba kerül, de erre azelőtt kellett volna gondolni, mikor magatokhoz vettétek a kutyákat.

Elvileg elég a kutyának a napi egyszeri etetés, de én kétszer etetem őket. (7 és 3 évesek) Reggel kapnak kiadósabb reggelit, nálunk ez általában házi kaja, állateledelésnél kapható különboző husikat főzünk nekik meg tésztával és zöldséggel. Este általában már kevesebbet kapnak, és ez kutyakonzerv. Persze nálunk állandóan van kinn szárazkaja (amit sokan elleneznek), igy abból akkor esznek amikor akarnak. Egyik sem kövér, mert le is mozogják amit megesznek.

2012. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Felnőttkorban nincs gond az egyszeri etetéssel. Az én kutyáim is egyszer esznek, de valamicske "reggelit" és jutalomfalatot napközben is kapnak.


A gond nem azzal van, hogy egyszer eszik a 8 hónapos kutya, hanem azzal, hogy nem kap egyebet, csak tápot!! Ez az, ami egyáltalán nem egészséges.


A költségekre pedig a kutyák beszerzése előtt kellett volna gondolni. Ha minél olcsóbban akarjátok megúszni, egész egyszerűen nem való nektek kutya.

2012. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat....

az van,hogy nem rég halt meg apa.... és ezért is szorultabb a helyzet...

táp mellett is kapnak házi kaját.

2012. jan. 15. 12:35
 5/12 Akiteki ***** válasza:
Közepes testű fajtáknál 8 hónaposan már elég az egyszeri etetés. Nem tudom mekkorák a kutyáid.
2012. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Farkasölők. :)
2012. jan. 15. 15:02
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Akkor nekik még járna a kétszeri kaja. Meg szerintem nagykorukban is jobb elosztani egy ekkora kutyának kétfelé a napi adagot. Persze sejthettem volna, hogy napi 2-3 kiló kaja nem két csivavának kell. :)))
2012. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Maradjatok meg a napi 2x-i etetésnél, sokkal jobb a kutyának, mi a felnőtteket is így etettük mindig, kölyköket 6hónapos korig 3x.

Milyen táppal etetsz, hogy ilyen sok kell nekik?

2012. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Chappi,vahur
2012. jan. 15. 17:25
 10/12 Zsanett008 ***** válasza:
45%
Nyugodtan etetheted 1 nap 1-szer a kutyádat. Vagy reggel vagy este de akkor rendes adagot a kutyus azt befogja magának osztani. Az én kutyáim is napi egyszer esznek és a soványság egyáltalán nem jellemzi őket. Én is javasolnám a változatosabb étrendet nem jó mindig csak a kutyatáp.
2012. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!