Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító telepet találtam,...

Szaporító telepet találtam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kutyákkal túráztunk és az egyik falu szélén találtunk vagy 50 kutyát. Kétféle fajtába tartoztak, teljesen ridegen tartva kicseszve a hóba kölykök is. Tudom, hogy ezt önmagában semmi sem bünteti, de biztos nincs minden rendben sem adózásilag, sem állategészségügyileg.

Borzasztó bűz volt, de a kutyák nem soványak, csak elhanyagoltak, és kb. 6 nm-es kennelekben néhol 2 néhol 4-5 kutya. Házuk nem volt, csak itt-ott egy olajos hordó.

Kiknél tehetek bejelentést, hogy nézzenek utána a jegyzőn kívül? Megyei állatvédők, főállatorvos? Esetleg az adott fajták fajtaklubja, hátha valamelyik tk-s szaporító termése? (Volt egy-két nagyon szép kutya is).


Sajnos nem olyan település, ahol ebadó van, tehát ez nem támpont (pedig akkor biztos érdekelné akkor legalább a navot a kérdés), és igazából semmit sem tudok bizonyítani, mert gondosan el volt fedve a kerítés, alig-alig lehetett belátni.


2012. febr. 5. 22:37
 1/10 Mailerdeamon ***** válasza:
74%
Jegyző, rendőrség, állatvédők. De ha nem nagyon akarsz belebonyolódni elég ha a helyi állatvédőknek szólsz, ők elintézik a többit.
2012. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
89%
A leghatásosabb valamelyik tv adót is kihívni ezek mellé.
2012. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Radikális állatvédelem
2012. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mailerdeamon ***** válasza:
90%
A lényeg hogy az illetékesek fel tudjanak készülni a kutyák esetleges azonnali elkobzására, tehát vigyázni kell hogy a telepen ne kapjanak sehonnan fülest, ne menjen ki senki nézelődni úgy, hogy a kutyákat aznap nem tudják elhozni, mert ezek hajlamosak akár egy nap alatt is eltakarítani az egész telepet.
2012. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
2012. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Ök mostanában igen aktívak, ha ilyasmiről van szó.

2012. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2013. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi. Futottam egy kört az állatvédőrségnél, a fajtamentésnél, meg kb. mindenhol, ahova van kapcsolatom. Mindenki megállapította, hogy ennyi ilyen termetű kutyát senki nem tudna elhelyezni, meg hogy a jegyzőnél tegyek bejelentést, és akkor majd a hatósági állatorvos kivizsgálja. Aki nyilván jóban van a szaporítóval.
2013. nov. 25. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát kiderült, hogy illegális, vagy hogy szabályt sértenek?
2013. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, senki nem is volt hajlandó nekiállni az ügynek, mert arra jutottunk, hogy ha a jegyző meg is állapítaná, hogy szabálysértés van, és elrendeli a kobzást, akkor mehetnek a gyepire, ahol semmivel se lenne jobb.

Én nem tudtam akkor többet megtenni, amennyit meg meg tudtam, azzal nem mentünk semmire.

2013. nov. 26. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!