Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyát lehet tanítani,...

8 éves kutyát lehet tanítani, nevelni?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédunk meghalt (idős nénike volt), és a 8 éves német juhásza magára maradt. Nem akartam, hogy elaltassák, ezért örökbe fogadtam. De nagyon nehéz vele, sosem sétáltatták, nem volt nevelve, semmit sem ért meg és nagyon bizalmatlan az emberrel. Már kezdünk összeszokni, nem mindig, de kezdi hagyni, hogy simogassam, odajön, hogy dobáljak neki játékot, de vissza már nem akarja adni, stb. Néha nekem ront, össze-vissza ugrál, alig lehet leállítani. Az ürülékét azonnal fel kell szednem a kertben, mert megeszi. :/ (Állatorvoshoz is vinnem kell, mert az egyik hátsó lábával van vmi, szerintem diszplázia lehet, ennek ellenére rengeteget rohangál, szinte egész nap.) Azt tudom, hogy elég rossz helye volt, antiszociális, ha meglát kint egy kutyát, majd szétszedi a kerítést, annyira ugat, de amint kiviszem sétáltatni, egy csivava látványától is maga alá pisil. :( De amúgy nagyon aranyos a kutya, szeretném, ha az utolsó pár éve jól telne. Tudnátok segíteni, mit hogyan csináljak? Mindenképp szeretném megtartani.
2012. febr. 6. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szeretgesd,vidd sokat sétálni,s ha teheted,kapjon igazán minőségi tápokat(Acana,és hasonlók)
2012. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

8 év kínkeserves, unalmas, bizalmatlan életet nehéz rendbehozni. Viszont ha türelmes és kitartó vagy, akkor nem lehetetlen szerintem. Én azt javasolnám, ha van rá lehetőségetek akkor menjetek vele kutyasuliba, segít megismerni egymást. Ha nincs rá lehetőségeket, akkor sok séta, hagyjatok neki teret, hogy maga oldódjon fel a sok éves rossz berögződések alól. Szocializálni már nem igazán lehet, max ha tényleg kutyasuliba (hozzáértőkhöz) elviszitek és ott lehet rajta javítani, de kutyákkal játszani nem fog soha, max eltűri majd őket.


Sok munkátok lesz benne, el kell nyerni a bizalmát, ha ez megvan akkor már sokkal könnyebben fogod tudni tanítani. Legyél határozott, határozz meg szabályokat amiket nem tehet meg. Ha valami szabály életben van, akkor az legyen mindig, ne adj alább csak mert ő "nem akarja".

2012. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ami a legfontosabb: az ilyen kutyákat sem szabad sajnálni és emiatt többet megengedni nekik. A legjobb ha legalább az első időkben szinte egész nap veled lehet, nagyon sokat gyorsít a folyamaton, hamarabb fog benned bízni, gyakrabban fog önmagától odamenni hozzád. Ha kell csalogasd jutalomfalattal, mert nem minden kutya nyit magától.


Ha már odáig eljutottatok, hogy tudok sétálni ismét gyorsabb javulás várható. Séta közben ha már ismerem a kutyát és tudom, hogy mitől fog megrémülni már előtte megállítom és hagyom hogy laza pórázon alaposan megnézze magának, de ha pl. csak arról van szó, hogy nagy a gyalogosforgalom ott ezt nem engedem meg neki hanem szemrebbenés nélkül továbbvezetem.


Ami még sokat segíthet az egy másik, nyugodt kutya társasága. A kutyasulit én még nem javaslom, hacsak nem kifejezetten a szocializációra koncentrálódik. Ha teheted zárt helyen engedd kicsit szabadon más kutyák társaságában, hogy megtanuljon kapcsolatba lépni velük.


Egyáltalán nem reménytelen a helyzet és nagyon szép dolog amit csinálsz, sok kitartást és türelmet kívánok!

2012. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én találtam egy németjuhász keveréket anno az utcán, a doki szerrint 8-10 éves lehetett, na ennek 2 és fél éve, azóta a legjobb cimborák vagyunk. igaz kicsit neveletlen most is és látszik h utcai kutya volt, mert a kukát mindig kiboritja... de amugy nem adnám semmiért. ő is félénk, tuti bánthatták mert van h egy mozdulattól megijed, de tudja h johelyen van, midnig ugy örül ha hazamegyönk.
2012. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!