Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves szuka yorkiem (vemhes-...

2 éves szuka yorkiem (vemhes- 4. héten vagyunk) egyre kevesebbet eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tápokból sok félét próbáltam már : Royal canin, Select Gold, proplan, best coiche,akana,eukanuba. Próbáltam már alacsonyabb kategóriából is,de azt se. Kevertem a tápokat, öntöttem rá levest. Húsokat : karaj, comb,szűzpecsenye,csirkemell,. Mindegyikből csak nagyon keveset csipeket. Rizst nem eszi. Van valami ötletetek?
2012. febr. 6. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ne hagyd, hogy a kutyád válogasson. Azt reméli mindig kap majd jobbat, ezért nem eszik. Rakd le elé a tápot, vagy amit adni szeretnél neki. Ha nem eszi meg, vedd el előle 10 perc múlva. Legközelebb a következő étkezésnél adj neki enni. Ha akkor sem enne, ugyanez.


Ezzel, hogy folyamatosan azt kerested mit enne, csak azt érted el, hogy válogatós legyen :(

2012. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időben a kölykök már akkorák, hogy éppen nyomhatják a gyomrot.Sokan ilyenkor kisebb adagokat adnak többször.Vegyél Royalból Startert és kitartóan add neki. Ha nem eszik, vedd el és később újra add oda.
2012. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az ölebek mint pl. a yorki, a csivava, a palotapincsi, nagyon válogatósak. Az én kutyusom is az.
2012. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól írták, Royal Canin Startert adj neki a 8. hétig pont amíg nálad vannak a kicsik, és semmi mást ne hagyd h válogasson.
2012. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Alexandra módszerét általában helyesnek tartom, de egy vemhes kutya esetében nagyon nem. Egyrészt ilyenkor már többször kell adni keveset, mert a növekvő magzatok miatt egy evésre már nem biztos, hogy elegendő kaját meg tud enni, másrészt bizony ilyenkor a kutyáknál is megjelenik a "kívánósság". Az én kutyámnál onnan tudtam, hogy valami van, hogy kb. a 3. héttől elkezdett fintorogni olyan dolgokra, amit addig szeretett. Nem ette a tápot, nem kérte a joghurtot sem (pedig azt egyébként mindig is imádta). Pár naponként újra ki kellett találnom, éppen mire van gusztusa, mert amit 3-4 napig megevett, az 5. napon már nem... A végén már csak a sovány főtt pulykahúst volt hajlandó megenni. Az ellés után pár napon belül helyreállt a rend, újra olyan lett mint előtte: a sz@rt is megette, csak sok legyen. Úgyhogy kitartás, ez az időszak valószínűleg neked is ilyen lesz.
2012. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jajj, még egy. Vemhesség alatt vigyázni kell az etetéssel. Magas kalcium tartalmú tápokat, illetve a kalcium kiegészítést kerüld (pl.: kölyöktápok), ugyanis a kalcium felesleg következtében a szervezet ellustul, és nem fog tudni olyan gyorsan reagálni, ahogy kell. Van egy hormon, ami alacsony kalcium szint esetén segít mobilizálni a csontokból kalciumot, illetve segíti a felszívódást. Ennek a termelését, és ezzel a szervezet reagáló képességét rontja az ember, puszta jó szándékból. Erre pedig az ellés után a szoptatáskor nagy szüksége lesz. Ellés után nem csak lehet, de ilyen kis termetű kutyánál gyakran kell is kiegészítést adni, hogy a kalcium hiányos görcsöket elkerüljük.
2012. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Alexandra módszerével tényleg nem lenne baj, ha nem lenne vemhes. Így viszont nem akarom megvonni tőle azt a kevés kis táplálékot.

Alap állapotban eszik, húsokat habzsolja szinte, tápokból a friskiest és hasonlókat sosem ette meg. Royaltól néha hányt, a Best choice-t szereti, de most abból is nagyon keveset eszik.

Tejtermékkel a kálcium miatt nem próbálkoztam mostanában. Zöldségeket szereti,répa, zöldborsó de most azokat is mellőzi.Inni sokat iszik, ( többet mint alapból).

Ha van még valamilyen tanácsotok szívesen fogadom őket!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek!

2012. febr. 7. 02:38
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

szerintem először is gondolkozz el azon, hogy miért is szaporítasz kutyát nulla tapasztalat és hozzáértés nélkül!!!

utána sűrű elnézések közepette keress fel egy állatorvost, vagy egy normális tenyésztőt!

2012. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalata egy kezdőnek nem igen van kedves előttem író, ugyanis az anyukája hasában az ember ritkán szokott mindent megtanulni....
2012. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves "miért szaporítod a kutyát " hozzászóló.

Én sok tenyésztővel tartom a kapcsolatot,irodalmat olvasok. Az ember egész életében tanul.Nincs olyan , aki mindent tud.Megjegyzem, te biztos a bölcs és megfontolt tenyésztők közé tartozol, ugye?Úgy születtél, hogy mindent tudtál.Tapasztalati/ gyakorlati úton nem ragadt rád semmi?!!

A kérdésem nem a vemhességgel kapcsolatos, hanem konkrétan az én kutyám étvágyával.Mivel az állatorvos nem mondott semmi konkrétat( egészségügyileg minden rendben van, csak finnyás), így én tájékozódom. Okos ember mástól tanul...

Köszönöm a hozzászólásod, de a te fajtádat csak szánni tudom.Így tőled kérek sűrűn elnézést!A buta ember a leggyakoribb a földön,örülj, hogy be tudsz olvadni a tömegbe;)

Megjegyzem, amiről nem tájékozódtál kellően, arról ne állíts valótlanságokat.

2012. febr. 8. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!