Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos goldenemnek csirke...

Gabrielli kérdése:

4 hónapos goldenemnek csirke nyakat szeretnék adni, frisset, most vásároltam. Meg kell főzni előre vagy nyersen is odaadhatom szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 16:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha emberi fogyasztásra alkalmas, tényleg friss húst veszel, halál nyugodtan odaadhatod neki nyersen. Magyarországon még nem elterjedt, de nyugaton már széles körben ismert és elfogadott a RAW vagy BARF etetés, ami gyakorlatilag a nyers kaja etetését jelenti. Én is nyersen adom már több, mint 1 éve a kacsa farhátat a kutyáimnak, a világon semmi bajuk nem volt. A sertéshús és a vadhúsok kivételével gyakorlatilag minden mehet nyersen is. Persze ez esetben (ahogy írtam is) nagyon oda kell figyelni a hús származására és frissességére. Az első válaszoló pedig butaságot írt, a csirke csontok pont a hő hatására válnak törékennyé! Ha nem habzsol a kutya, hanem megrág mindent rendesen, plusz a rajtalévő (nyers) hússal együtt adod, akkor a csirke combcsontot is nyugodtan megeheti. A probléma normál esetben csak addig lehet, amíg leér a gyomorba, ott a gyomorsav (ami sokszor erősebb az emberénél) simán szétmarja. Erről az etetési módról a lenti linkeken is olvashatsz:


[link]


[link]


Itt is írnak róla az oldal közepe táján:


[link]


[link]

2012. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!