Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutyáknak csak tápot?

6 hetes kiskutyáknak csak tápot?

Figyelt kérdés
6 hetesek lesznek csütörtökön a kiskutyáink. Vízbe áztatott Royal Startert kapnak. Az anyukának nincs már teje sajnos, vagy csak nagyon minimális, napi 3-4X még odarakjuk hozzá a kiskutyákat, de 2perc után már mozgolódnak, eljönnek onnan, mert annyi idő alatt kiszívják azt a picike tejet. Adhatunk a táp mellé nagy fehérjetartalmú husikat? Gondolok itt a csirkemellre, csirkeszívre, stb?
2011. nov. 8. 10:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként már szépen esznek maguktól, nagytestű kutyusokról van szó.
2011. nov. 8. 10:26
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is nagytestű kutyusom van, 4 hetes korában meghalt a mamijuk :(

A tenyésztőtől így 6 hetes korában elhozhattuk, ott is már csak royal canin tápot kapott, mi is azt adtunk neki...

2011. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
100%
6 hetes korukra már elfogy a mami teje, ez teljesen normális. Nem kell más nekik, a táp kitűnő. De most már ne áztasd be, van elég fogacskájuk, hogy elrágcsálják szárazon. Kell használni a fogukat is.
2011. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Igen, lehet adni husit. A marhahús lenne a legjobb, de tudom,hogy nagyon nehéz jó árban szerezni.
2011. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Nagy testű kutyának meg főleg nem adnék plusz fehérjét RC mellé. Vigyázni kell náluk az egyenletes fejlődés miatt.
2011. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor marhahúst szerezzünk be nekik? Vagy egyáltalán ne adjunk husit?:) Igen,nagytestű, cane corso kiskutyák.
2011. nov. 8. 11:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se adjatok nekik több húst, azaz fehérjét. RC így is többet tartalmaz, mint kéne az óriás testűeknek. A túlzott fehérjebevitel sem jó! Mi ezért is váltottunk tápot...
2011. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Más táp jobb lenne, mint az RC? Első almunk a csöppségek, mondhatni, hogy kezdők vagyunk ebben a temában, köszönöm a válaszokat.:)
2011. nov. 8. 12:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagytestűnek én inkább eukanubát adnék, vagy happy dogot, bár úgy látom az ára téged nem befolyásol :) A Hill's táptól megy a kutyáim hasa, nem tudom miért.


Az RC mellett semmi mást nem ehetnek, ezt az egyik kereskedő mondta, de mivel nálunk kapnak nekik főzött kaját (hús+zöldség+rizs) ezért én nem is etettem soha vele.


Egyébként jó minőségű táp, bajuk biztos hogy nem lesz tőle, de a csökkentett fehérjebevitel jobb a nagytestű kutyáknak, mert lassabban nőnek tőle.

2011. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi is Happy Dogra váltottunk RC-ről :)


Írtam privit!

2011. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!