Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásnak miért nem...

Első kutyásnak miért nem ajánlatok Yorkit?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Miért ne lehetne első kutya a yorki? Terrier az igaz, de MINDEN kutyát el lehet rontani, ha nem vagy következetes.

Ennyi az egész:KÖVETKEZETESSÉG!

Szeresd okosan, akkor minden rendben lesz a következő 12-15 évben.

Üdv.

2009. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

minden nap fésülni kell, ügyelni kell, hogy mit és mennyit eszk(kényes a gyomra általában),néhány havonta kozmetikus.

Terrier vagyis: makacs, önfejű, élénk, mindent megnéz magának(és megszagolja, megrágja, ha nincs jól nevelve, hisztizik ha nem teheti meg...)

Szóval nem egyszerű a terrier természet, de attól még lehet első kutya, csak kutyasuli nem árt és/vagy eltökélt és terrier nevelés téren valamennyire olvasott gazdi kell mellé.

2009. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ! És miket érdemes elolvasni? Hogy tudom jól(!) nevelni a kutyusomat?
2009. jún. 2. 12:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem ezt, mert sokszor olvastam itt, hogy vannak akik szerint egy első kutyásnak nem való egy Yorki!
2009. jún. 2. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:

azért nem szokták ajánlani első kutyának mert méreténél fogva sérülékeny és könnyen lebetegszik, ami nem hozzáértő gazdi számára elég sokkoló lehet.


Ezek mellett igazi kis törpe terroristát lehet belőle csinálni, mert hát egy terrierről beszélünk, aki aktív főnökösködő és könnyen az ember fejére nő!


HA van olyan yorkis aki ezzel nem ért egyet annak üzenem hogy nem mindenki ért hozzá! ...és nem mindenkinek való terrier!!!

2009. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem életem első kutyája yorkie, és mostmár egy éves. Én pedig 15 vagyok, szoval fiatal. Mikor szerettem volna egyet akkor rendesen utánna olvastam, vettem könyveket stb.. szoval tisztában voltam vele hogy milyen kis sárkányok tudnak lenni. A sprektumon egy időbe ment a Póráz két végén, ami szerintem nagyon jó sorozat és nagyon sokat lehet belőle okulni. Szóval ezeknek a segítségével egy kis tünemény lett a kutyusom és nagyon imádom!:)
2009. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kisgyerek mellé nem ajánlott a mini yorki !Értem ezt mondjuk 7éves kor alatt.
2009. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

előttem szólónak:


NINCS MINI YORKIE,EZT OLYAN NEHÉZ FELFOGNI?egy van,a normál,vagyis a standard.én 11 éves vagyok,de szerintm többet tudok róla mint te..


kérdezőnek:


ha kutyát veszel,a szüleit érdemes megtekinteni,ezt bizonyára te is tudod,mert hiába "mini(..)",a szülei méretei alapján ítélj!

elég sokat kell költeni rá,kutyakelengyék oltások stb. ...

de Varga Monika:A Yorkshire terrier c. könyve elég jó,nekem megvan,bár sokan "beégtek" vele azt mondják..

mindenesetre szerintem érdemes megvásárolni,és kiválasztani a neked legmegfelelőbbet!:)

sok sikert a választáshoz,legyél szerencsés,

üdv. 11éveslány.*-*

2009. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 11 éves kislány!

Kiokosítanálak,hogy az FCI valóban csak egy méretű yorkit tart számon,azonban 3 méret van: mini,közepes és normál!

Varga Móni könyve tök jó,én is sok hasznát vettem anno, de sok dologban nem értek vele egyet! Tény,hogy a legjobb tenyésztők közé tartozik és az alapokat ebből a könyvből lehet a legjobban ellesni, de vannak témák,amire nem tér ki!

Kicsit több tiszteletet az idősebbeknek és a tapasztalataknak,nem te szartad a spanyol viaszt kicsikém, csak mert van 1db kutyád.

2010. jún. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha elég sokat olvasol utána(net, Varga Móni könyve), kivallatod a tenyésztőt,állatorvost,kozmetikust,miért ne!

Viszont csak akkor vállalj ilyen kutyit,ha van rá elég időd és pénzed! Kényesek,sokat kell fésülni és törődni vele!

Terrier,szóval csak következetesen!

2010. jún. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!