Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor új kutya kölyköt...

Amikor új kutya kölyköt vittetek haza, hogyan viselkedett az első napokban? Elsősorban az éjszakai viselkedése érdekelne.

Figyelt kérdés
Hozzánk tegnap került új kutyus. Nappal nem volt semmi gond. Aranyos volt,ismerkedett,este elaludt,de hajnaltól nyüszitett,szűkölt reggelig.Simogattuk,beszéltünk hozzá,ilyenkor pár percre megnyugodott,majd kezdte előlről. Mit gondoltok mikorra szokja meg a helyét?
2009. márc. 25. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 2 kutyánk van, és mikor a kicsit hazahoztuk, az első héten alig aludtunk éjszaka!

Erélyesen szóljatok rá, hogy csend, nyugalom vagy valami hasonló parancsszavakkal, hogy szokja meg, éjszaka alvás van.

Kb 3 hét alatt annyi megszokta, hogy este 11kor megy aludni, és reggel 6ig fel sem kel! Az első pár nap nehéz lesz! Ha van más állatotok is, azzal is össze kell szoktatni!

2009. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Mikor mi elhoztuk a kicsikénket az első 1-2 hétben velünk aludt az ágyon. Nem volt vele semmi probléma. Ha szűköl engedjétek ki vagy vigyétek le mert lehet, hogy nem hisztizik csak pisilnie kell!
2009. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nincs más állatunk.Talán ha lenne egy másik kutyusunk,könnyebb lenne neki? Nem lenne egyedül.

Egy napja van nálunk. Szerinted megérti,ha erélyesen csendre intem? 3 hónapos a kutyus.

2009. márc. 25. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyüszít és rászólsz, azt a kutya úgy értelmezi, hogy válaszoltál neki és némi szünet után folytatja.

Akkor menj oda hozzá, ha éppen 5 másodpercre csöndben van, vidd ki, utána be a helyére és ne is foglalkozz vele reggelig. (Ez egy 3 hónapos kutyánál olyan 5-6 óra, többet már pisilés nélkül sem bír ki. Tehát mondjuk éjfélkor utoljára kiviszed, kicsit játszol vele és reggel 5-6-kor először.)

2009. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes , hogy a kölyök nyüszít, hiszen egészen addig normális esetben végig az anyja, és testvérei mellett volt, így ijedt lehet éjjelente a magánytól. Nem kell vele különösen foglalkozni, az a legrosszabb ha minden kis nyüszítésre ugrasz, és babusgatod, mert annál később fogja abbahagyni. Maximum 6-8 nap alatt magától is rájön, hogy semmi baja nem lesz egyedül éjjel, és lenyugszik.
2009. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Én is erre gondoltam,hogy idegen itt neki minden és mindenki és még egyedül is van.Fél.

Tehát ne foglalkozzak vele? Nagyon szivszaggatóan nyüszit.

2009. márc. 25. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:

szia.

szerencsére nekem nem voltak ilyen gondjaim a kuytusommal.

Nekem végigaludta az éjszakát:) és reggel meg feljött az ágyamra és ott aludt velem:)

2009. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell bírni. Ha nyüszít és odamész, vagy csak szólsz hozzá, akkor megjegyzi: nyüszítek -> foglalkoznak velem

(És számára a "maradj már csendben!" is foglalkozás.) Soha nem fogja abbahagyni, ráadásul később is ezt fogja használni, ha fel akarja hívni magára a figyelmet és mégcsak nem is haragudhatsz rá, hiszen te tanítottad erre.

2009. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyámmal sem volt gond, nem csinált semmit. Pedig az első héten egy kinti helysiégben kellett lennie éjszaka, ahol jó sötét volt, amíg el nem készült a kennel. Igen én olyan gonosz vagyok, hogy kint lakik a kutyám... Amúgy meg a legjobb módszert alkalmazod, hogy megtanítsd neki a nyüszítést, éjszakai nem zavarást ( vagyis simogatod, nyugtatod-> ez neki dícséret. Tehát mit gondol? Ha tovább nyüszítek, akkor megint megsimogatat és az milyen jó! )
2009. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
bocsi, az éjszakai zavarást
2009. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!