Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért járnak ide ilyen emberek...

Miért járnak ide ilyen emberek? Ha elüti a kutyát, nem hajlandó orvoshoz vinni!

Figyelt kérdés

Ezt tegnap tette fel valaki,de ez már a 100. ilyen kérdés.Azért annyi szorulhatna bele,hogy orvoshoz viszi legalább.Ha én lennék az ülütött kutya gazdája,a gatyáját is lefizettetném vele,az tuti!

Titeket nem zavar? De most komolyan :(


2012. febr. 2. 20:52
1 2
 1/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
A jóérzés egy dolog, a tény meg az, hogy az elütött kutya gazdája felelős az okozott kárért. Akinek a gatyája is rámegy az nem az autós lesz, hanem a gazdi.
2012. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
A kutya meg ne csavarogjon a forgalmas utakon.
2012. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
egy autós nem tud elütni egy kutyát, ha a gazdája figyel rá.. ennyi
2012. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

de ebben a kérdésben érdekes módon mindenki az autóst oltotta:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2626133-ha-el..

2012. febr. 2. 21:04
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért nem csak a gazdi hibája lehet az ilyen. Pár hónapja amikor sétálni vittem a kutyámat, meglátott egy beagle-t és úgy nekiiramodott, hogy eltörte a póráz karabínerét. Ha 15 méterrel arrébb történik, akkor a 4sávos útra is kifuthatott volna. Szerencsére nem történt baj, de azért lehetnek balesetek, amiről egyik fél sem tehet.
2012. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ott a hozzáállásáról volt szó, te meg azt írod, hogy a gatyáját is lefizettetnéd vele. Mégis mi alapján?


Abban szerintem minden 80-asnál magasabb IQ-jú emberi lény egyet ért, hogy illik megállni. Akkor is, ha a tükröt törtük le, meg akkor is, ha a kutyáját ütöttük el, ez nem kérdés.


De mivel vannak csököttértelmű és emellett teljesen érzelemmentes emberek is ezen a bolygón, akik képesek a kutyájuk lábait, valamint a száját szigeletőszalaggal összetekerni és bedobni egy árokba hagyni megdögleni, nem kell azon meglepődni, hogy van olyan, aki szemrebbenés nélkül továbbhajt miután véletlenül elütött egy kutyát.

2012. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Azért is te vagy a felelős, ha elszakad a póráz. Ha kiássa magát a kertből és lefojtja a szomszéd tyúkjait, azért is. Ha bejön a szomszéd a nyitott ajtón és megharapja, azért is. Mindenért, amivel kárt okoz. Ez van. :(
2012. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez igaz. Viszont nézd másik oldalról! Ha egy kocsi kereke kitörik és ezért elüt téged a járdán, azt fogod mondani miért nem volt megfelelő műszaki állapotban az a kocsi!

Alap helyzetben semmilyen kutyának nincs keresnivalója szabadon az úttesten. Minden a gazda felelőssége . Nem fogadnak el olyan indokokat, hogy kirágta ,átugrotta ,elszakította stb.. fizetni nem az autós fog

2012. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam felelősnek azért, mert elszakadt a pórát. Most szoktatom a sétáltatáshoz. Amikor láttam, hogy a nyakörvvel úgy húzatta magát, hogy bevérzett a szeme, vettem hámot. Adtam rá szájkosarat. Amikor elszakadt a póráz, másnap vettem erősebbet. Nem hagyok magunk után kutyagumit. Szerintem ez elég felelős viselkedés...
2012. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek a fentiekkel! Szeretem az állatokat, akvarizálok, van egy francia bulldogom, akit semmi pénzért nem adnék senkinek, pont ezért vigyázok rá! A 18 éves autóvezetői pályafutásom alatt három kutyát ütöttem el! Mind lakott területen belül! Már bocsásson meg nekem a világ, de dögöljön is meg! Sajnos egyiknek sem sikerült felkutatni a gazdáját, és mind az én zsebemre ment! Vigyázzon az ember a kutyájára, ha már van neki, és ne engedje szabadon kószálni!
2012. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!