Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tehát, kellene egy kutya. Legyen család- és gyerekbarát. 2éves és 5hónapos fiúk mellett lenne. Legyen könnyen tanítható, intelligens, DE! ne szeresse a macskákat. Első kutya lenne, tehát valami könnyen nevelhető. Napi szükséges játék és séta biztosítva van, kertben és lakásban is lehet. Szóval legyen: gyerekszerető, könnyen tanítható, de hajtsa el a macskákat. (a kóbor macskák folyton az udvaron vannak, és odapiszkítanak, stb...) Eddig ami megfordult a fejemben, az a leonbergi, és a cavalier king charles spániel. Viszont a leonbergi nem érezné magát rosszul, ha napi 4-6 órát egyedül lenne? Mert most még GYES-en van az anyuka, de mi lesz, ha dolgozni fog, és a gyerekek oviban lesznek? Vagy a cavalierről írják, hogy könnyen összebarátkozik akár macskákkal is. Mert ez a kutya mindenben megfelelő, kivéve a macskás szempontot. Mondjuk vadászatra is alkalmas, nincs legalább egy kis remény, hogy nem fogja szeretni a macskákat?

Ui.: Nem nekem kell a kutya, csak segítek választani nagybátyámnak.


2012. febr. 9. 15:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és keveréken is gondolkoztam, viszont ha lenne egy adott fajta, ami megfelelő, akkor célirányosan olyan keveréket keresnék, amiben legalább az egyik szülő olyan fajta.
2012. febr. 9. 15:49
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

az elvárások alapján nem lehet egy-két kutyafajtát felsorolni.

viszont ha elmennek egy menhelyre, vagy állatvédő alapítványhoz, akkor ők biztosan segítenek találni olyan kutyát, aki türelmes a gyerekkel, könnyen kezelhető, és talán még a macskakompatibilitásról is tudnak nyilatkozni :)

2012. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A macskák már a kutya látványától is kereket oldanak. Nekünk macska barát kutyáink vannak, de idegen macska nem jön be az udvarra. Nem azért, mert elzavarnák, hanem egyszerűen csak mert itt kutyák vannak.
2012. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A boxer majdnem tökéletesen megfelelne az elvárásoknak, kifejezetten gyerekbarát, macskákat űzi (kivéve ha hozzá van szoktatva), kinti-benti kutya, könnyen tanul, első kutyának is ajánlott De következetesség kell hozzá, mert nem ez a 'legegyszerűbb' fajta, mondjuk a fajtamentésnél biztos vannak "előnevelt" boxerek, akikkel könnyebb lenne, mint egy kölyökkel. Ismerősöm egy retriever keveréket fogadott be szintén gyerek mellé és neki is szempont volt a macskaűzés.

Szerintem érdemes lenni írni pár közeli menhelynek/felhívni őket, hogy tudnának e ajánlani megfelelő kutyát és őket megnézni.

A napi 4-6 de még 8-9 órás távollétet is kibírják szerencsére a kutyák, csak hozzá kell őket szoktatni.

2012. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia. Inkább válassz valami menhelyes kutyust.

[link]


[link]


[link]

2012. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Vajon elbírnának egy boxerrel? Első kutya, tehát a válasz nem feltétlenül igen. Mit gondoltok?
2012. febr. 9. 17:16
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a kóbor macskát minden kutya elkergeti, merthogy idegen az ő területén, ez nem fajta függő! Macskát is vehetnének az is elkergetné a kóbór állatokat...:D

Sok menhelyen tesztelik a kutyákat macskákra, hogy ugat-e rájuk a kutya, vagy inkább barátkozna, keressetek egy olyan helyet ahol erről vannak adataik...és válasszanak a sok közül ami tetszik, és persze nyugodtlegyen, családszerető, stb...

2012. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha budapestiek vagy környékbeliek, akkor szerintem látogassanak ki a fajtamentéshez, vagy nézzenek körül a honlapon, hogy milyen kutyák vannak náluk, mindegyiknél van rövid ismertető, hátha megtetszik valamelyik.

Van akinek van érzéke a kutyákhoz és elsőre elbír egy akitával is, van akinek egy havanese is sok lenne. Ha képesek egyetértésben meghozni a szabályrendszert, mit szabad és mit nem a kutyának és azt egységesen betartani, akkor igen, különben nem. De ez bármilyen más kutyával is így van.

Szerintem fajtától függetlenül kölyök helyett egy fiatal felnőtt-felnőtt kutyát nézzenek, ők már remélhetőleg túl vannak a rombolásos, szétrágós korszakon. Akik meg ideiglenes befogadónál vannak, azok a kutyák családi környezetben is tesztelve vannak, így jobb képet kaptok arról, hogy mire számíthattok.

2012. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Judutu válasza:
A magam részéről németjuhászban gondolkodnék.Nem kell rá tanitani,hogy elkergesse a macsekokat,Nekem az van tudom.A legjobb kutya ami csak van.Gyerekbarát,intelligens nagyon okos.könnyen nevelhető!!Utálja a macskákat!!!!
2012. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 petrusi ***** válasza:

Nem értem, honnan veszik az emberek, hogy nem lehet akármilyen kutya az első. Egy pitbull is jó első kutyának ugyanúgy, mint egy labrador, ha tudnak vele bánni. Olyan, hogy első kutyánakvaló, nincs.

Ajánlom a schnauzert, kitűnő házörző, és a macskáink már csak a padláson érzik magukat biztonságban, de vigyázz, azokat a macsekokat, akik a kutyus érkezése után születnek nálatok, azokat hamar megszokja. Ha egyedül van otthon, akkor biztosítani kell neki elfoglaltásgot, vagy el kell zárni ( de nem bezárni!) azok elől a dolgok elől, amikben kárt tehet, mert elfoglalja magát. Ehhez a fajtához magas kerítés kell! Remélem, segítettem!

2012. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!