Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok lakásba?

Milyen kutyát ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Húgom szeretne, 10 éves.

Olyanra gondoltunk, ami kicsi, könnyen tanítható, szereti a gyerekeket.

Húgom Yorkshire Terriert szeretne, de azt hallottam róla, hogy nagyon "hangos" kutya, szal minden apró ezzenésre ugat...


2012. jan. 16. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát amit én ajánlanék az a Havannai pincs nézetek utánna!Nagyon barátságos kötődik a gazdihoz,idomitható és kis fajta!itt nézétek meg: [link]
2012. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem hangos a yorki se csak nevelni kell


sajnos majdnem mindenki elkényezteti, bár ismerősöm kutyája ugatós, de ha én ott vagyok meg se mer mukkanni :D

2012. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A yorkshire terrier csak annyira hangos mint bármelyik másik kutya amelyik tud ugatni.

Én egy hónapja hoztam egy 3hónapos boxert egy 75nm es lakásba pont azért mert nekem is lényeg h csak akkor ugasson amikor kell, és a boxer alapból ,,csendes" fajta!

Előfordulnak még kisebb ,,balesetek" de már szobatiszta, és a bőrkanapét sem bántja. Igaz két cipőm már a multé, de az sztem minden kutya kedvence.

Ha kisebb fajtát akarsz, akkor jól nevelhető és tartható a lakásban ahogy az első válaszoló is mondta, a havanaise vagy a törpe tacskó(bár ez sem a legcsendesebb fajta),vagy a bolognaise,palotapincsi de igazából a legtöbb kis testű kutyafajta ajánlható lakásba.:) A csendesebb fajta még pl. az angol bulldog, de nevelés kérdése és gyerkőcnek annyira nem is ajánlott.

2012. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van. Egyáltalán nem ugat a lakásban, ha sétálunk akkor egy-két kutyának odavakkant ennyi. Nagyon sok múlik a nevelésen. És az sem mellékes hogy szerencsére az enyémnek nagyon jó az idegrendszere. Könnyen tanítható.

Nem mellesleg nem hullik a szőre!

2012. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat az OFF-ért,de 22:52-es,felkötheted a gatyót,csak szólok... :) Nem csak a cipőid lesznek a múlté,hanem még sok-sok mozdítható dolog a lakásban. Ez az egyetlen hátránya a boxernek. Nagyon szerethető kutyák,de imádják feszegetni a határokat még felnőtt korukban is. Akármilyen jól nevelt is lesz a kutyád,ha egyedül hagyod akár csak egy órára máris rosszban sántikál. :) Hidd el nem beszélek hülyeséget,több boxerem volt már,most is van egy lassan 2 éves. Irtó nagy a mozgásigényük,és rengeteg az energiájuk,állandó mozgásban vannak. Ezért szerintem nem ajánlatos lakásban tartani.
2012. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Bullterrier
2012. jan. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy Sheltie: [link]
2012. jan. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ki gondozná, nevelné, sétáltatná a kutyát? A 10 éves hugod? Vagy az egész család?
2012. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is megjegyezném hogy kutyát nem veszünk egy 10 éves gyereknek. Vagy az egész család vállalja és akarja vagy senki.


Ami a fajtát illeti, kezdő kutyásoknak, főleg gyereknek yorki és hasonló terrierek nem valók. Olyan következetes és kemény nevelést igényelnek amit egy 10 éves kislány, illetve tapasztalatlan felnőttek, nem tudnak megadni neki.


Mindenképpen valami uszkár, bichon, shi-tzu, lhasa apso szerű kutyus ajánlanék. Bár nekik a karbantartása macera, folyamatos fésülgetés, rendszeres kozmetika. De a természetük nagyon jó, igazi családi kis kedvencek, könnyen taníthatóak, gyerekszeretőek lehet őket nyúzni.


De ha pontos elképzelés nincs nyugodtan körül lehet nézni menhelyeken, alapítványoknál, rengeteg cukiságot találni.

Ráadásul pontosan eltudják mondani hogy melyik kutya kinek való, ha féltek a neveléstől akkor nagyobbacska kutyát is lehet választani akinél már tudni mennyire ugatós, szobatiszta, pórázképes stb...


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A yorki hiába aranyos,meg cuki,de belülről nem egészen az a plazakutya mint amilyennek látszik. Hosszúszőrűt sem ajánlanék mint a sheltie.Szerintem is menhelyen nézegessetek kutyusokat. Egy 10 éves lány azér szerintem nyuzná a kutyust,amit egy yorki nem viselne sokáig. Beszéld meg a családdal,hogy ők is szeretnék-e egyátalán.És hogy mik az elképzelések.Milyen célra kellene a kutyus?Csak a hugidnak?mert akkor vegyetek neki plüsst,egy kutya nagy felelősség,pláne ha csak ő akarja egyedül.
2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!