Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalanítsam a szuka...

Mikor ivartalanítsam a szuka kutyámat első tüzelés előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta ,hogy első tüzelést meg kell várni ,teljes ivartalanításról lenne szó.

2012. febr. 9. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megoszlanak a vélemények.

Én a kan kutyusommal jártam úgy, mint te a szukáddal. Neten azt olvastam, hogy ivartalanítás előtt a legjobb. 2 dokival is beszéltem, akik mindenáron rá akartak beszélni, hogy ivarérést meg kell várni. A kutyaoviban az oktatónk barátja állatorvos, ő támogatja az ivarérés előtti ivartalanítást, így vele megcsináltattuk a műtétet. Nem bántam meg :)

Szukákról ezt találtam:


[link]

2012. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ivarérést akartam írni, ivartalanítás helyett :)
2012. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt is ugyanezt írják:


[link]

2012. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen pakolják ki őket tüzelés előtt, és semmilyen problémájuk nincs a kutyáknak. Nem vagyok orvos, de nem látom okát, amiért meg kéne várni egy ilyen mértékű hormonális változást, ami a kutya és a gazda számára is csak hátránnyal jár.
2012. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

orvosok között ez vitatéma, de szerintem 4-5-6 hónapos korban elvégzett ivartalanítás a megfelelő .

a lényeg nem is az idő, hanem a műtét !

sosem késő !!

még 4-5 éves korukban sem !!

2012. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazából én első tüzelés előtt szeretném szerintem felesleges egy akkora hormon löketnek kitenni a kutyát. Remélem az orvos is egyet ért majd velem .:)
2012. febr. 10. 11:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz, de ha azon múlik, hogy találj ilyen dokit - mert esetleg nem hajlandó ivartalanítani a tied, akkor 1-1,5 óra autóút egész nyugodtan belefér, ha messzebb találtok ilyen dokit. Az altató teljes mértékben úgyis jó pár óra, mire kimegy, észre se venné az utat :)
2012. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a 4-5 hónap egy kicsit durva, nem árt megvárni, amíg felnő az a kölyök, és nagyjából a felnőttkori testmérete megvan... Egy fejlődésben lévő kutyának ne nyitogassuk már fel a hasát meg vegyük ki a szerveit, ha nem muszáj :D
2012. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mi az első tüzelés előtt hála istennek megcsináltattuk de szerintem a kutyusnak is jobb úgy mert már utána szerintem túl nagy lenne a sztressz számára
2012. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!