Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves vizslámon miért...

10 éves vizslámon miért jelennek meg testszerte, szétszórtan kisebb csomók?

Figyelt kérdés
2 orvos is látta, igazán nem tudják megmondani, hogy mitől és mi az. /Igy mintavétel megtörtént, de még várom az eredményét, illetve vérvételre is viszem jövő héten/ Az érdekelne itt, hogy járt e valaki hasonló helyzetben az idősödő kutyájával, vizslájával? Tapasztalat ez ügyben jó lenne hozzáértő embertől, mert aggódom!

2012. febr. 10. 11:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Úgy hoztuk el a kis vakarcsot, hogy 1 heti depresszió és étvágytalanság után megállás nélkül játszott, jó kedve volt, és egész nap evett. Alig akarta otthagyni a dokit :D

Tehát tényleg nagyon ajánlom őket.

2012. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a nagynénis válaszoló vagyok. az állatorvos szerint azért rizikós a műtét, mert idős a kutyus és az altatás nagyon megterheli a szívét, egyes esetekben sajnos előfordul, h fel sem ébrednek belőle. nem is beszélve a lábadozásról. ezen a kutyuson min.10-12 van, ha ezeket mind kimetszik, tele lesz vágással, fájó sebekkel, ezt már nehezen tolerálja egy idősödő szervezet. ezért, ha semmilyen problémát nem okoznak a csomók, nagyon gondold meg szerintem.


nekem is az a tapasztalatom, h gyakran a kelleténél többször javasolnak műtétet az orvosok, mivel az számukra extra bevételt jelent

2012. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 9 éves a kutyám, és kb 3 hónapja fedeztem fel rajta egy csomót, én is egyből eltemettem magamban, elmentünk dokihoz, és azt mondta ez amolyan öregségi szemölcs, nagyon sok kutyán van. Én amúgy még sose láttam. Megnyugtatott, hogy nem gáz, azt kell nézni, nem-e gennyedzik, nő, bibircsókosodik, de akor is leszedik, és nem hal bele.

Úgyhogy nyugi, nem vagytok egyedül.

Ez sajnos csak annak a jele, hogy barátunk öregszik... :(

2012. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Göd messzebb van, de megköszönném a klinika nevét, cimét. Egyenlőre ahol a mintát levették oda megyek vissza, aztán meglátjuk.
2012. febr. 10. 15:45
 15/15 A kérdező kommentje:
12-re és 13-ra a válaszom, hogy nálunk is egy év alatt lett több és több, igy nem szivesen vetetném le az összeset. Nyilván figyelnem kell, hogy mennyire nő és milyen mértékben. Azért "jó", hogy más is van ilyen helyzetben és nem rosszindulatú nálatok a dolog!
2012. febr. 10. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!