Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás PRO-KONTTRA....

Ivartalanítás PRO-KONTTRA. Ivartalanítsam a szuka kutyámat?

Figyelt kérdés
Egy 3 éves kistestű szuka kutyát fogadtam örökbe.Megkapta a kötelező oltásokat.1 hónapja van nálam, és most tüzelni kezdett. Gondolkodom az ivartalanításán, de bizonytalan vagyok. Sok jó, és sok rosszat is hallottam már róla. Tudom, hogy sok betegség előzhető így meg, de én iszonyatosan félek, hogy vizelettartási problémai lesznek (4% esély van rá) vagy hogy megváltozik a viselkedése, mert én ÍGY imádom, ahogy van! Ne változzon semmit. Tulajdonképpen egyáltalán nem zavar a tüzelés, kapott tüzelőbugyit, és jobban vigyázok rá kint.De a legjobbat akarom neki!
2012. febr. 10. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy a kutya 1 évvel tovább él ha ivartalanítva van! (persze jó korulmények kozott!)

Az én kutyám ivartalanított, és nekem nem változott rajta semmi! Szerencsére semmi komplikáció sem volt! Van esély, hogy pont a tied kevésbé lesz játékos így!

Ha viszont jól vigyázol rá, akkor ne ivartalanítsd! De sok vele a gond, figyelni meg minden, tehát ha nem szeretnél rá folyton vigyázni, akkor ivartalanítsd!


Megfigyeled, hogy lesz-e elég idod rá , mert ráérhetsz egy kicsit késobb is ivartalanítani!

2012. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már 7 napja tüzel, és eddig semmi gondom ne volt, rövidebb ideig futtatom póráz nélkül, és főleg akkor, amikor nincs a közelben más kutya, és pórázon meg könnyű odafigyelni. Egyenlőre nem tudom miért olyan nagy gond odafigyelni (talán mert eddig nem volt rossz tapasztalatom? nem tudom)
2012. febr. 10. 15:31
 3/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha nem akarod akkor ne ivartalanítsd, De az ivartalanítással sok féle egyéb bajt küszöbölhetsz ki.


Nem lesz álterhes,- nem kap emlő és méh gyulladást,- nem akarják a kan kutyák meghágni.


Ha nem ivartalanítod ki akkor sem biztos, hogy ezek a bajok fennállnak, de én mégis az ivartalanítást javaslom.

2012. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem, hogy csak azért sürgős, mert ivartalanítási akció van az állatorvosunknál, ezért is kezdtem el erősen gondolkodni most
2012. febr. 10. 15:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4 % esély a vizelettartási problémára...vajon hány százalék az esélye a méhgyulladásnak, ráknak? Halálos betegség, vagy vizelettartási gond? Én tudtam, hogy kell döntenem. Amúgy a szukáim semmit sem változtak, leszámítva, hogy nem nyűgösködnek minden egyes tüzelésnél.
2012. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Minden véleménynek nagyon örülök!!! Én nem vettem észre, hogy nyűgösebb lenne. Ugyan olyan, mint volt :D ebben a korban már kialakultak volna ezek a betegségek..nem? vagy az bármikor megtörténhet?
2012. febr. 10. 15:38
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Ez rajtad fugg!

Ha nincs vele nagy gondot nem kell ivartalanítanod!

De én nem bántam meg! Ahogyan de gondolod!

Mind a 2-be van rossz meg jó is!

2012. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy hiába vigyáznál te rá, a szukáknál annyira magas %-ban jelentkezik idős korukra emlődaganat vagy a méhben elváltozás, ami miatt műteni, hogy egyrészt lehet, hogy megmenteni sem tudják, másrészt lehet, hogy mivel idősebb, az altatás sokkal-sokkal kockázatosabb, mint most. Én ivartalaníttatnám a helyedben!
2012. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
*mindenképp műteni kell
2012. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
kutyám 6éves ivartalanítva lett ...szuka. semmi baj nem lett,nincs vizetettartási problémája,a személyisége sem változott.nem is hízott el.ugyanolyan "lüke" játékos bolondos mint "újkorában":D
2012. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!