Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyámat...

Gyuris joci kérdése:

Hogyan vegyem rá a kutyámat hogy többet egyen?

Figyelt kérdés
Egy másfél éves berni pásztorról lenne szó, nagyon jó kajákat kap, színhúsokat borjú, marha ,nyúl, tésztát, vitamin tablettát és 28-31kg között mozog remélem nem beteg.
2012. febr. 11. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

a fogaival minden rendbe van?? mert nekem is volt hogy nagyon kevesett evett a kutyám és kiderült hogy a fogaival volt probléma..

vagy pedig már túl sokat kap enni és egyszeri kajálással annyira jól lakik..

2012. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:

féregtelenítés mikor volt , mert néha a férgek is tudnak ilyeneket csinálni..

most találtam a neten egy berni pásztornak 35-50 kg körül kéne lennie, vidd el dokihoz szerintem..

2012. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az is fontos, hogy mekkora! Lehet hogy kisebb méretű a szokottnál, illetve a szukák is kisebbek szoktak lenni. Az ilyen nagytestű fajták lassan érnek. Biztos, hogy a növekedésük is tovább tart, és nem is jó ha gyorsan nőnek mert veszélyes lehet az egészségükre.

Ha a kutyád vidám, szép a szőre és nem sovány, akkor szerintem nem kell aggódnod. Simogasd végig a hátát, ha picit érzed a gerincét az nem baj. Illetve kétoldalt nézd meg hogy mennyi bőrt tudsz felcsippenteni az ujjaiddal a bordáinál.

Naponta egyszer vagy kétszer (ez esetben szétosztva az adagot) adj neki enni. Mindig csak engedély után nyúlhasson a tányérhoz, és ne hagyd előtte! Ha otthagyja a tányért vagy ilyesmi akkor vedd el és várjon a következő étkezésig. Napközben ne legyen előtte étel. Evés után pár óráig nyugalomban kell lennie, hogy a gyomorcsavarodás veszélyét megelőzd.

De ha aggódsz akkor szerintem vidd orvoshoz, ő kideríti mi a baj, vagy megnyugtat.

2012. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Féregtelenítés rendszeresen a doki azt mondja hogy hiperaktív.
2012. febr. 11. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Tészta helyett rizst adjál. A hús nem elég csak tésztával. kell zöldség, tejtermék, tojás, stb. A tablettákkal nem oldod meg teljesen. Mekkora a mérete?
2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szuka vagy kan? Ha az oldalán megfogod a bőrt érzel egy kis zsírréteget? Ha végighúzod a kezed lazán az oldalán érzed a bordáit? Képed van esetleg?
2012. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kismenő válasza:
Szerintem sokat vigyed ki a parkba, mozgasd meg kicsit, ha nem válik be jöhet a doki, vagy te menj!
2012. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!