Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nekem egy 4hónapos szuka...

Rafkó kérdése:

Van nekem egy 4hónapos szuka pitbullom hogyan tudom betanítani alap dolgokra pl hogy jöjjön ide ha hívom üljön le ilyesmik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Behívás: elengeded, egy lehetőleg körbekerített helyen. De ha nem körbekerített, csak valami nagy rér az is jó. Na szóval: elengeded. Hívod. Ha rádnéz, megy a dicséret, hogy nagyon osos, stb... Viszont ha rád se bagózik, odamész, és a nyakbőrénél megrázod, mondod, hogy NEM! Aztán hívod. Ha jön adj neki jutalomfalatot. És ígyy tovább. Egy idő múlva, ha azt mondod NEM! (ezt mérgesen) Akkor odamegy. Klikkereztek? Ha nem, az oldal amit küldtem leírja hogy kell

2012. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm?:)
2012. febr. 12. 09:24
 3/8 A kérdező kommentje:
-?
2012. febr. 12. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyát megrázni azért, ha nem megy, ha hívják? Ilyenről még nem hallottam. Először a parancsszavat kell tudatosítani benne, hiszen amíg nem tudja, nem is értené, miért kapja a büntetést. Ha már tudja és engedetlen, az más.

Mi a kutyaoviban úgy gyakoroltuk, hogy az oktató tartotta a kutyát, mi hátráltunk, közben végig tartva a kontaktot a kutyával és folyamatosan ránk figyelt, majd mikor távolabbra értünk, leguggoltunk és hívtunk, rohant hozzánk, mint a szélvész, amikor odaért, jutalomfalat.

Ez persze 2 emberes. Kezdheted otthon is tanítani neki, hogy megtanulja a parancsot, hívd magadhoz sokszor (de ne a nevén, erre legyen egy külön szó, pl. gyere, hozzám, ide stb.), ha odamegy, jutalmazd meg.

Ha lent csinálod ugyanezt, elképzelhető, hogy nem megy majd ilyen jól, mivel kölyök, most nyílik a világra, sok minden érdekli. Ha hívod és nem megy oda, indulj el a másik irányba, rohanni fog utánad. Csinálhatod azt is, hogy elbújsz egy fa mögé, hogy ne vegyen észre és megvárod, amíg megkeres, ezzel tudatosítod benne, hogy neki kell figyelnie rád, hogy merre vagy.

Egyébként ez a könyv szuper, sok minden benne van, az alapoktól kezdve a bonyolultabb trükkökig, nézd meg, érdemes!


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

imádom ezeket a vadpar@sztokat,akik vesznek egy ilyen vagy ehhez hasonló domináns rossz kezekben veszélyes kutyát,és azt se tudják mi fán terem egy kutya.vagy hogyan kell tanítani őket.

csak menőzzünk velük..

2012. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lexi2012 válasza:
te biztos magadtól jöttél rá mindenre mit hogyan kell vele csinálni te ilyen különleges lehetsz akkor...én az ilyen magadfajtákat csípem mikor nem a választ írják le hanem magán véleményüket a témától függetlenül...
2012. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen képzeld én magamtól jöttem rá,és nem pitbullal kezdtem...
2012. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!