Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég neki ez a mennyiség?...

Elég neki ez a mennyiség? Illetve, hogyan szoktassam le a habzsolásról?

Figyelt kérdés
4 hónapos bichon kutyám van. Tápot kellett váltanunk, mert allergiás lett a Joserára (mivel csirkés volt) és azóta Purina Pro Plan tápot kap. A Joserából 100 g-ot kellett adnom neki naponta, ebből pedig 75 g-ot. Ez kisebb szemű is és mivel még naponta háromszor eszik, minden alkalommal 25 g-ot kap. Nekem nagyon kevésnek tűnik ez a mennyiség, bár 1,5 hónap alatt már hízott 1 kg-ot, de mindig izgulok, hogy éhes marad.:S Ja és amióta ezt a kisebb szemű tápot kapja elkezdett habzsolni, ami miatt már többször kihányta,a mit megvett, szóval most úgy etetem, hogy mindig csak pár szemet kap, aztán ha lenyelte, akkor megint kap párat és így tovább, amíg el nem fogy. Le lehet valahogy szoktatni erről?
2012. febr. 12. 14:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a Purinát csak 2 hete kapja.
2012. febr. 12. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:
havanese kutyusom is 4 hónaposan gyorsan ette a tápot (szintén pro plant) ,de ő nem hányta ki soha, most 8 hónaposan már nem esszi olyan gyorsan, vegyél kicsit nagyobb tetsű kutyáknak való tápot ugyan abból a márkából ,az nagyobb szemű ugyan az az összetétel de mivel nagyobb szemű nem bírja olyan gyorsan megenni ,mert megrágja jól..
2012. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek kint a bordài, nem tùl vékony, akkor jò. Amit a tàpra írnak, az àltalàban jò.

Lehet kapni speciàlis tàlat habzsolò kutyusoknak, keress rá a neten, falàsgàtlò tàlnak hívjàk, puklik vannak a tàlban, így nem tudja odapréselni a tàl falàhoz, lassul az evés is. Felöntheted neki vìzzel is a tàpot, az is lassítja.

2012. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lazacosat kapja?

Nekem is ProPlan Puppy-t eszik a kölyökkutyám, nálunk a zacskóra írt adag másfélszeresét kapja a kutya... és nem kövér. Amit ráírnak, az csak irányadó, de nem mindig lehet pontosan betartani.

Ha túl vékonynak tartod (nagyon érzed a bordáit), emeld az adagot kicsivel.

Ha nagyon habzsol, rakj egy nagy követ (vagy hasonló méretű dolgot) a tál közepére, ezzel 'kényszerítheted' a lassabb evésre.

2012. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, a lazacosat kapja. Látni nem látom a bordáit mivel jó nagy bundája van, de kitapintani ki tudom, ezért is kezdtem aggódni, bár az állatorvos azóta többször is látta és egyszer sem mondta, hogy alultáplált lenne. Nem nagyon szoktam más kutyákat tapogatni, ezért nem tudom, hogy mennyire könnyen lenne szabad kitapintani a bordáit. Akkor megemelem egy kicsit az adagot, de azt sem szeretném, hogy elhízott legyen.:) Jaaaajj, mindenért aggódom!:S Rossz gazdi vagyok, azt sem tudom mi a jó a kutyámnak!:(
2012. febr. 12. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossza gazdi! Sőt... :)

A kutyus inkább vékony legyen, mint kövér. Ha érzed a bordáit, de nem nagyon, akkor pont jó.

2012. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!