Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éve BEAGLE kan kutyám 22...

Egy éve BEAGLE kan kutyám 22 kg. Egy időben sokat hízott, de nőtt is, most hónapok óta ugyanennyi. Hogyan tudnám elérni, hogy FOGYJON kicsit?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, van társa is, rohangálnak elég sokat. Hétvégente sétálni megyünk több órára. Napi 2szer eszik. Reggel kevés tejet, este pedig konzervet. De mégis nagy a hasa. Mit tanácsoltok?
2012. febr. 12. 17:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Gondolom te olyan helyen sétáltatod, ahol közvilágítás van. Vidéken estefelé már nem illik kivinni a kutyát, hogy felugassa az egész utcát. Amerre napközben kijárunk, ott este pedig nincs közvilágítás.

Szóval ennyi az egész.

2012. febr. 12. 20:11
 12/19 anonim ***** válasza:
Akkor nincs más választás, legalább a felére kell csökkenteni a kutyus napi adagját és rendes tápot etetni vele a hizlaló konzerv helyett.
2012. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Miért kérsz tanácsot, ha utána elmondod, hogy az miért nem jó?


Valszeg keveset mozog és sokat eszik. Megvan hogy mennyit kell adni enni, a kutya súlyához képest. Ha annál többet adsz, és pláne alig mozog, akkor elhízik. Lefogyasztani a kutyát sokkal nehezebb mint felhízlalni.


Szóval napi egy étkezés az is kimérve, vagy akár mehetne féladag is. De ha nekünk nem hiszed akkor kérdezd meg az állatorvosod.


De amúgy milyen választ vársz, ha nem is akarod megpróbálni?

2012. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azonnali fogyást ne várj a kutyától se, csak szépen lassan.

A tejet, konzervet tényleg hagyd el. Iktass be heti egy koplalónapot. Vegyél neki normális tápot, nem muszáj a legdrágábbat (josera, susa, brit, dog chow, arion...). Az ajánlott súlyához képest add a megadott tápmennyiség 3/4ét neki (tehát ne a mostani 22kg legyen a mérce), és emellé adj neki natúr, ízesítetlen főtt krumplit ez eltelíti, nem fogja jobban hizlalni és cserébe nem érzi úgy hogy keveset kapott volna enni.

Vagy akár vehetsz light tápot is, abból meg annyit adj, ami a normál súlyához van előírva.

2012. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"ha utána elmondod, hogy az miért nem jó?"

A sétáltatást mondtam egyedül, ha kicsit figyelmesebb vagy, most visszaolvasod és észreveszed...


"Valszeg keveset mozog és sokat eszik."

Hát persze, ennyi az egész. Nagyon hasznos volt.


"De amúgy milyen választ vársz, ha nem is akarod megpróbálni?"

Mondta valaki, hogy nem akarom megpróbálni?

Az egyik hozzászóló tanácsolta a féreghajtót. Igen adtam is neki azóta.

Nyilván azért kértem tanácsot, mert gondoltam vannak akik már jártak így, ezáltal elmondják tapasztalatukat.

És nem azért írtam le esetleg lényegtelennek tűnő információkat, hogy unalmadban legyen mit olvasgatni, hanem akik segítenének jobban átlássák a dolgot.


Normális kérdést tettem fel, normális válaszokkal, megköszöntem annak aki írt. Akkor miért is kell ilyen jellegű választ írni? Még jó, hogy nem erről kéne, hogy szóljon ez most!

2012. febr. 13. 17:32
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben vennék diétás vagy light tápot és csak azt adnám neki, semmilyen kiegészítő nem kell mellé. Reggel nincs lehetőséged elvinni sétálni? Mert akkor vihetnéd reggel (nem tudom, hogy suliba jársz-e, vagy dolgozol) aztán amikor hazaérsz, akkor játszanátok egy nagyot a kertben. Az én kutyusom is olyan fajta, hogy hajlamos a hízásra, rengeteg elhízottat láttam már a fajtáján belül. Ezért én pici kora óta rengeteget mozgatom és ő Acana száraztápot eszik natúran. Ritkán kap hozzá valamit. De a konzervet tényleg hanyagold, mert egy hulladék több rosszat tesz mint jót. Semmi tápértéke nincs. Tejet sem szabad adni nekik. Úgyhogy szerintem nézz körül keress vmi jó minőségű diétás tápot. Esetleg az állatorvost vagy állatbolti eladót, állatpatikást is megkérdezheted biztos szívesen segítenek.

2012. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pont sikerült a leghülyébb tanácsot megfogadni, egy 22 kilós, egy éves beagle értelemszerűen nem a férgek miatt dagadt, amikor maximum 15 kilónak kellene lennie.
2012. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem fogok én itt nektek magyarázkodni. Érdekes volt aki normális módon adott tanácsot, nem pedig a támadás ment szinte egész végig.

Miért jó ez nektek nem értem. Feltettem egy kérdést és ez lett belőle? Hát nőjetek már fel!

Azt gondoljátok, hogy azért adtam neki, mert kövér? Hogy lehet egyáltalán annyi esze valakinek, hogy ilyent feltételez a másikról?



"Ha figyelmesen elolvasod a válaszom volt benne tanács,

de hát nyílván az hülyeség,"

Igen volt benne tanács, csak nem értem mi ez a modor? Teljesen ismeretlen embert miért támadsz? Ha meg csak ez megy neked, akkor jobb lenne, ha nem is írnál!

2012. febr. 14. 16:31
 19/19 anonim ***** válasza:

A kedvedért még1x átolvastam a - ki nem törölt - kommenteket.


"ha utána elmondod, hogy az miért nem jó?"

A sétáltatást mondtam egyedül, ha kicsit figyelmesebb vagy, most visszaolvasod és észreveszed...


Ha szerinted eleget mozog, a kajája is rendben van, mert ugye nem eteted túl, akkor mégis mitől hízna a kutya? Mert hogy ezeket a tanácsokat adták/tuk, hogy kevesebb kaja/más kaja és több mozgás, és erre is azt mondtad, hogy az nem, mert: (idézek)


"Erre én is gondoltam, de nem kap sok tejet egyáltalán. max 2 dl-t ha kap. "


Ergo, szerinted ez okés, attól függetlenül, hogy legalább 3-an elmondták, hogy nem tesz jót a kutyának.


"Véleményem szerint egy órás séta alatt lényegesen kevesebbet mozog, "


Itt is véleményed szerint a séta az nem ér semmit, mivel az nem annyi mint az unalmas kertben játszon a társával. Amit megjegyzek, ha mindennap csinál órákon át azt megnézném, mert elég monoton, kizártnak tartom, hogy nem unják meg egymást. De persze itt is tévedek, mert nyilván eleget mozog.



De igen, én vagyok a modortalan, aki nem segít, csak szapul. Igazából elárulhatnád, hogy itt milyen válaszokat vársz, mert mindenki ugyanazt mondja, de szerinted csak bunkóznak és hülyeség amit beszélnek, mert te tudod a frankót.

Ez csak magyarázat a modortalanságomra, ami normál esetben nem jön elő, de van amikor igen. Ez most egy ilyen helyzet. Sajnálom ha megbántottalak vele, csak épp meg akartam mutatni, hogy kicsit ironikus a helyzet, hogy te kérsz tanácsot, és minden tanácsra azt írod, hogy az nem úgy van mert...


Nekem nem fáj, hogy a te kutyád elhízott, és emiatt esetleg szervi bajai is lehetnek, mert ha eddig hízott akkor ezután is fog, te kértél tanácsot, én adtam, csak épp neked nem felelt meg a stílus. Nyugodtan töröltesd ezt a kommentemet is, mert egyértelmű, hogy ez is tök hasztalan.

2012. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!