Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, melyek azok a...

Mit gondoltok, melyek azok a kutyafajták, amelyek tenyésztését be kéne tiltani, és miért?

Figyelt kérdés
Nekem van egy pár, de nem írom le, majd ha jönnek válaszok, nem akarok tippeket adni:)
2009. jún. 3. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
csivava,yorkshire terrier
2009. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Miért???
2009. jún. 3. 17:08
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

rövid szőrű csivava, mopsz és bulldogok: a rövid orr és kidülledő szem miatt szenvednek eleget, ráadásul ez nagyon természetellenes egy kutyának, elveszíti az eredeti, kutyalétbőladódó érzékeit, pl egy nem nyomott fejű kutya az egész horizontot élesen látja, a mopsz meg csak úgy lát mint mi, vagyis 1 pontot lát élesen ( ezt retinavizsgálattal bizonyították be...igen, sajnos ehez kutyákat áldoztak fel:( ) és a szaglása is sokkal rosszabb, sőt levegőt sem kap olyan jól...

Szóval szerintem azér kéne, mert kínzás...

2009. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem a fajtát kéne betiltani, hanem nem szabadna engedni, hogy felelőtlen emberek tartsanak egyes fajtákat(csak azért mert pl az nagyon édi). Egyik fajta sem érdemli meg,hogy betiltsuk,nem az ő hibájuk,hogy egyes egyedeket félreneveltek,és ezért a fajta hírneve csorbult(dobermann=emberevő szörnyeteg?-tényleg? mifelénk ezt mondják :( Pedig rettentő tünemény az a kutya a megfelelő kezekben).

Lehet,hogy sokan nem fognak ezzel egyetérteni, sajnálom. Az ember tenyésztette ki a fajtákat,ezért a fajtákat egyáltalán nem lehet felelőségrevonni.

Az a véleményem, hogy minden fajtában megtalálhatók előnyök, amelyek egyes emberek igényeit kielégítik. Ettől még nem kell mindet betiltani.

2009. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

17:12-től 17:11-nek:

Huhh,ezt nem is tudtam :( Mondjuk a boxerek is szenvednek a melegben,ugyanis az orrukon akkor alig kapnak levegőt :( Ezt csak valahol hallottam, szerintetek ők is szenvednek? :(

2009. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
A harcikutyákatpl:pitbull
2009. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

17.11. Pontosan erre gondoltam én is. Én betiltnám a kutya érdekében: mopsz, angol bulldog, tacskó, basset hound, csivava, hirtelen ennyi jut az eszembe. Ja és a nagyon ráncos fajtákat sem szabadna tenyészteni.

Amúgy biztos hallottatok a Crufts bortrányról. Ott említették még a németjuhászt, és a cavalier king charls spánielt is.

17.12: Kicsit félreérzelmezted a kérdést.

2009. jún. 3. 17:18
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtákat kell betiltani, hanem azt, hogy divathóbortból (elsősorban a szaporítók miatt, akik ezt kiszolgálják) extremitások felé menjen el a tenyésztés. Lásd például: extra mini yorkie. A yorkieról például érdemes tudni, hogy azért lett ilyen apróka termetű, mert a munkásosztálynak Angliában (nehogy orvvadászatra használják) nem engedélyezték a 18 cm-nél magasabb kutyák tartását. Ennek ellenére (a patkányírtás mellett) apróvadak vadászatára is használták őkelmét-persze titkokban. A normál méretű és súlyú, jó idegrendszerű yorkie abszolút probléma mentesen tartható mini és extra mini társaival ellentétben.
2009. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek az utolsóval. Ha az emberek utánanéznének az egyes fajták igényeinek, mielőtt megveszik és ha a tenyésztők elsősörban a kutya érdekeit néznék a pénz meg a trófeák helyett, akkor nem kéne betiltani egyiket sem.
2009. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítást kellene betiltani sőt keményen büntetni, minden egyes fajtára vonatkozóan!
2009. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!