Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg be kéne tiltani egyes...

Tényleg be kéne tiltani egyes kutyafajták tenyésztését?

Figyelt kérdés
Volt nem régen egy kérdés,hogy milyen kutyafajták tenyésztését kéne betiltani.Ezek között volt: angol bulldog,francia bulldog,mopsz,tacskó, basset hound
2009. jún. 4. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
NEM! Mint akkor is írtam a szaporítást kellene betiltani, mert attól romlik az állomány!
2009. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
és mégis miért? mert "nem hasonlítanak a farkasra"?!
2009. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szerintem se kellene.Teszem fel betiltanák.Eltűnne ez a pár kutyafajta Magyarországról.És ha az egész világba akkor ki is halna ez a fajta.Szerintem a német juhász "elkorcsosulása" a szaporítás miatt van.
2009. jún. 4. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Amit még be kellene tiltani az a kizárólagos küllemtenyésztés.


Minden kutyafajtának legyen kötelező munkavizsga, és csak azok legyenek továbbtenyésztve akik alkalmasak ellátni eredeti funkciójukat!


nem kellenek a rossz idegrendszerű "vitrin kutyák" !

2009. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem tiltsák be a szibériai höszki tenyésztését, mert hasonlít a farkasra, s félek, hogy átharapja a torkomat!
2009. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a németjuhászt nem csak a szaporítók tették tönkre, hanem az "elhivatott" tenyésztők is.

A küllemtenyésztés miatt.

Ma Kántornak mindenidők legjobb németjuhászának esélye sem lenne egy kiállításon. :-(

2009. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Azok szerint akik a szaporításra hivatkoznak,mit mondanak a kínai kopaszkutyára, az angol buldogra, a mopszra, francia buldogra? Ezeket a kutyákat a tneyésztők találták ki", ők alkották meg! Nem a szaporítók miatt nem tud szülnu a buldog, és nem kap levegőt, és nem a szaporítók miatt hullik ki idejekorán a kínai foga, és nem a szaporítók miatt van olyan hosszú háta a tacskónak, ami nem csak akkor árt ha lépcsőzni kell, és a csivavának sem a szaporítól miatt van dülledt szeme! Ilyenre csinálták őket! A szaporítók csak rontanak a helyzeten! Nem baj, hogy ezek a kutyák szenvednek? Nem kell már megint azt szídni akik a farkashoz hasonlítanak. Ők nem bánják, mert legalább fulladás nélkül le tudnak futni 100 métert, és nem kell minden kiskölyköt kihúzni belőlük, és ezért sokkal boldogabb és hosszabb életük van...
2009. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem hogy ezek a kutyák között miért volt ott a Basset Hound???? Egyáltalán nem veszélyes és felháborítónak tartom hogy egyáltalán a neve felmerült!!!Sok a nagyon buta tenyésztő is de még milyen sok... Csak a küllemre hajtanak meg arra hogy minél több versenyt nyerjenek!!!!
2009. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A basset hound és a tacskó több száz éves fajta.Mi baj van vele?Szerintem sem a tenyésztést,hanem a szaporítást kéne betiltani!És persze vannak ilyen szerencsétlen,extrém kutyák,akiket én sem tartok egészségesnek,mint pld.kínai meztelen kutya,de hogy jön ide a basset,meg a tacskó....
2010. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!