Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki vagy Havanese? Miért?

Yorki vagy Havanese? Miért?

Figyelt kérdés

Melyik fajtát válasszam?? Mind a 2 fajta jó az igényeinknek. Én Yorkit akarok apum azt mondja hogy Havanese legyen....

Melyik lenne a jobb? És miért??


Amúgy melyik a nagyobb a Yorki vagy a Havanese?? (ha mind a 2 fajtából normál méretűt nézünk)

És mennyi a marmagasságuk és súlyok?? (szukának)



2012. febr. 13. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2012. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Itt már néztem de itt soha nem pontos a méretre vonatkozó adat...

Pl. van Pulink. Törzskönyves mégis jóval nagyobb az ott megadott méreteknél. De nem csak a miénk...

2012. febr. 13. 19:50
 3/19 anonim ***** válasza:

havanese az nagyobb


nekem is van havanese-m csak ajánlani tudom,nekem jobban is tetszik küllemre és a jelleme is mint a yorki..

2012. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De várom a további válaszokat is.....

2012. febr. 13. 20:10
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem csakis terrier jöhet szóba, tehát szerintem Yorki. Okos pörgős kiskutya, mégis tudja mikor kell nyugton maradni, hűséges, szeret jót tenni a gazdinak. De szerintem ha csak küllemre szeretnétek választani kutyut, esetleg nézz utána melyik fajtának van kevesebb fajtára jellemző betegsége /mindkettőnek sok van túltenyésztettségük miatt/, vagy például amikor én választottam ismeretlenül ezt a fajtát, nagyon megtetszett az acélszürkés árnyalat de végülis sima fekete-csert választottam. A fehér szőrt sztem nehezebb is fehéren tartani, főleg téli séták alkalmával. :S De ez a ti döntésetek! A lényeg, hogy egészséges legyen!
2012. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az 5/5-ös vagyok. Azt még elfelejtettem írni, hogy túl kicsit méretűt ne vegyél egyik fajtából sem, mert annál hajlamosabb lesz a betegségekre. Sok szerencsét és szép élményeket az új kutyusotokhoz!
2012. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Havanese jóval nagyobb:) De a 2 fajta teljesen különböző, már azért is mert a yorki az terrier.

a yorki kb 1,5-2 kg felnőtten a Havanese 4-5 kg.

Nekem Havanesem van (szuka), és imádom, semmi pénzért nem cserélném yorkira:)

2012. febr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok, igaz, hogy a fehér szőrt nehéz karban tartani, de mint tudjuk a havanese-nek sok színváltozata van, a fehér annyira nekem nem is tetszik az elszíneződések miatt. Nekem Fekete van kis fehér gallérral, meg zoknikkal, nagyon szép:)

[link]

2012. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is e közül a két fajta közül akartam választani. Nekem első kutyám, úgyhogy végül a havanese mellett döntöttem, mivel köztudott, hogy a terrierek makacsabbak és nem voltam biztos benne, hogy tudnám kezelni. Szerintem jól döntöttem, és most már külsőre is jobban tetszik ez a fajta.:)


A fehér havanese kutyák nekem sem tetszenek annyira, mivel nem túl szép mikor elszíneződik a szőrük, de én is egy fekete szőrűt választottam és csak a lábai, és a mellkasa, a farka hegye fehér és néhány fehér tincs is van a frufrujában.:D Nagyon édes és nem is nehéz szépen tartani.:)

Ő lenne az:

[link]

[link]


8. válaszoló, nagyon szép a kutyusod!:) Mennyi idős? Már meg van nyírva vagy ez még a babaszőre? Nagyon tetszik a frizurája!:)

2012. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A yorki 2-3 kg között van ha egészséges a havanese ennek közel a duplája. Nekem yorkim van barátnőmnek havanese kutyusa. Mindkettő aranyos. Semmi gond vele, okos, szófogadó. Nálam valamiért a yorki a nyerő továbbra is.
2012. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!