Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazikoszt kerdes! A rizs most...

Hazikoszt kerdes! A rizs most jo vagy nem?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasni hogy a rizs jo a kutyanak,es azzal kell keverni a neki fozott etelt,szenhidrankent.Mashol viszont ugy irja hogy a rizs tiltolistas,mert szekrekedest okoz a kutyanak.Es en is ezt tapasztaltam a kutyaimmal,hogy szekrekedesuk van tole,meg a nagyon picitol is.Akkor most hogy a jo?ES nehol ugy olvasni jo a teszta,mashol ugy hogy nem jo,merrt tulhizlal.Sok helyen ugy irja hogy a kukoricadara megfozve az egeszseges a kutyanak,mas azt mondja,hogy az nem jo.Most mi az igaz?Es mi a jo??

2012. febr. 14. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A rizs jó, tény, hogy pl. hasmenésnél szokták amúgy is ajánlani, mert segít. De ettől függetlenül a jobb tápokban megtalálható és én nem tapasztaltam ilyet, hogy székrekedés lenne tőle, pedig a mi tápunkban a hús után a 2. legtöbbet tartalmazó étel az a rizs.

Tésztát is szoktak adni mások. Kukoricadarát én nem adok neki, pontosabban olyan tápot kerestem, amiben nincs, mert nálunk problémás volt.

Mit adsz még a kutyusodnak ezeken kívül?

2012. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

A rizs jó. De, ha a Te kutyádnak gondot okoz, adjál olyasmit, amitől nincs székrekedése. Olvasni annyi mindent lehet. Egyik megírja, a kutatásai alapján ez a tuti. Rá nemsokkal a másik megírja, a kutatásai alapján egyáltalán nem jó az előző, hanem az a tuti, amit ő ír.

Szóval a kutyádat vedd alapul, és ne azt, amit írnak.

2012. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nalunk a rizs az szekrekedest okoz,mindegyik kutyamnal.En farhatot szoktam nekik fozni majjal,csirkemelldarabkakkal,parolt zoldesegekkel.Ezt dusitom szenhidratkent rizzsel,de mint irtam az problemas,vagy tesztaval,vagy kukoricadaraval,es ha szukseges meg kicsi kenyerrel.Viszont a teszta az egyik kutyamnal nagyon hizlalo,igy neki azt kevesbe adok,a kukuricadara viszont nem problemas egyiknek sem.Ezert nem tudom a sok olvasasbol most jol csinalom e vagy sem.

Es emellett keves szaraztapot is kapnak,estere altalaban.

2012. febr. 14. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiket fent leírtál a legtöbb prémium, szuperprémium táp tartalmazza, szóval válogass kedvedre közülük úgy, ahogy a kutyádnak a legjobb :)
2012. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok valószínűleg a farhát okoz székrekedést, nem a rizs, vagy a kettő együtt. Próbálj meg kevesebb csontos húst adni nekik (farhát nagy része csont), esetleg próbáld ki felesben a barna és a fehér rizst. De megpróbálhatod a gréti/mega/bogi mixet is a rizs/tészta helyett. Ezeket főzni sem kell.
2012. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

[link]


ez a Mit egyen a kutyám? cimű könyvből van!

2012. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!