Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 honapos nemetjuhasz...

Kuky kérdése:

A 6 honapos nemetjuhasz rotweiler kutya köjökel szabad szankot huzatni?

Figyelt kérdés
szabd hamal olyan szankot huzasak amin ulk valaki egyenesbe valami baja lehet ha huzatok valamit??

2012. febr. 5. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy jó ötlet. Még nincs kifejlődve kellően az izomzat, csontozat.Üreset húzhat.
2012. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Üreset húzhat, hogy szokja. De senki ne üljön rá! Még nem elég fejlett az izomzata, csontozata. Még kölyök, ne terheld!
2012. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem! Egy éves koráig nem szabad semmi megterhelőt tennie a kutyának, mert olyan jó kis dp-ja és hasonló mozgásszervi betegségei lesznek, hogy örültök, ha a havi számlátok az állatorvosnál csak fél millió lesz. Még csak most fejlődik, növésben vannak a csontjai. Bár ahogy látom, titeket nem nagyon izgat az, hogy tönkretennétek, még élveznétek is. Még futtatni sem szabad ilyenkor, nemhogy 70 kilót vagy még többet húzatni! Ha mindenképp így akartok szánkózni, vegyetek egy huskyt, malamutot, vagy bármilyen szánhúzót és majd őt lehet felnőtt korától(!) befogni.
2012. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem! Még kicsi! Üresen húzhatja, hogy szokja, de ne üljön rá senki! Még nem elég erős, várj egy kicsit! Majd 1 éves kora után! ;-)
2012. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
1 éves koráig nem szabad terhelni, utána is fokozatosan kell hozzászoktatni. Nagytestűeknek egyébként ajánlott a zöldkagyló kivonat, amíg növésben vannak - az izületvédőként.
2012. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Üresen se húzza sokat, és lehetőleg ne nyakörvvel, hanem erre kialakított hámmal. Következő tél előtt pedig kezdjétek el idejében húzásra tréningezni, fokozatosan szoktatni, ha ilyen igényeitek vannak, mert a hirtelen szokatlan és nagy terhelés egy egészséges felnőtt kutyának sem tesz jót.
2012. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Időpont ma 19:16

Miért is a leoltás?

Kérdezett. Ebből vetted le ezt a sok mindent?

2012. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

19:16-os! az én kutyám is roti-nj mix, dp-s de nemhogy fél milla nincs a dokinál a számlánk, hanem az oltásokon és a férehgajtón kívül 0, azaz nulla forint.

A dp karbantartható és szerintem a kérdező nem hónapokig akar vele húzni, hanem pár alkalommal szórakozni (tudod, most van hó). Nem fog belehalni a kutya, legfejebb el se bírja mozdítani a szánt.


Kérdező! Próbáld ki nyugodtan! Persze ne a 150 kilós nagybácsi üljön bele :)

2012. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

19:16-os vagyok

Nyugodtan le lehet pontozni, sőt, ezt a kommentemet is pontozzátok le, mielőtt még elolvasnátok.

Nekem volt dp-s kutyám, egy mentett kiskutya. Felnőttként jött ki rajta ez igazán, több éves korában kezdett csak sántítani. Én rengeteg pénzt hagytam miatta orvosnál, komolyan sok százezerről beszélhetünk. Persze az enyém klinikai dp-s volt, nem az enyhe, tenyésztői szempontos, amikről ti beszéltek.

De nem is a pénz volt a borzalmas az egész betegségben, hanem az, hogy rengeteget szenvedett a kutyám. Szörnyű volt látni, hogy gyakorlatilag felkelni, megállni, járni már nem is tudott egy idő után. Műteni nem lehetett, idős volt hozzá, csak gyógyszeres kezelést kapott, mégis állandóan romlott az állapota. Nem nagyon tudjátok, milyen is ez a betegség, az a baj, hogy nem is veszitek annyira komolyan, talán nem is érdekel titeket. Bár örökletes betegség, mégis talán leginkább a tartási körülményektől függ a súlyossága.

Persze minek aggódni, talán nem most fog látszódni a kutyán ez, hanem majd pár év múlva.


És azért oltottam a kérdezőt ilyen durván, mert még a gondolatnak sem lenne szabad felmerülnie benne, hogy egy kölyök kutyával húzatja többed magát. Eleve se a rotit, se a nj-t nem erre találták ki.

De persze, húzza csak a fél éves juhász mix a szánkót, sőt, még erőltessék is, hogy minél gyorsabban menjen. Végül is tényleg, épp most van hó!

2012. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem a kétszer fél óra szánkózástól lesz DP-s a kutya, de meghúzhatja valamijét, fájdalmai lehetnek, visszavetheti a fejlődésben a sérülés, vagy akár csak a megerőltetés is. Ezért mondom, hogy nem kell erőltetni, elég idejük lesz még a kutyával szánkót húzatni akkor, amikor már teljesen biztonságos.
2012. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!