Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso tulajdonosok!...

Zstimi kérdése:

Cane corso tulajdonosok! Valaki kötött a kutyájára biztosítást? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
Gondolkodtunk rajta hogy kötünk rá biztosítást de csak az aegont találtam. Náluk meg nem lehet kötni a Cane corsokra. Megkérdeztem hogy ki és mi alapján döntötte ezt el de nem tudták megmondani. 10 féle kutya van felsorolva amire nem lehet kötni köztük pl: pitt bull, bullterier, steffordshire terrier, argentín dog és persze cane corso. Nem mondom hogy jaj de muszáj az a biztosítás csak ki vagyok akadva hogy miért került fel erre a listára???

2012. febr. 15. 09:00
 1/4 Mailerdeamon ***** válasza:

Én is csak az Aegonnál tudok kisállat biztosítást.


Valószínűleg azért nem vállalják mert ""veszélyes fajta"", vagyis nagyobb kockázatot jelent számukra, nagyobb valószínűséggel éri baj, tehát nagyobb valószínűséggel kell fizetniük.


Ha sehol nem tudsz kötni rá csinálhatod úgy is, hogy egy előre meghatározott összeget félreteszel minden hónapban a kutyára, így lesz mihez nyúlni ha baj éri, beteg lesz. Tulajdonképpen a biztosítás is ugyan így működik.

2012. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért van lista: Mert ha valaki vesz egy pit-bullt és harcra veszi, és netán elpuszutlna vagy akármi akkor ne a kutyából húzzon hasznot, nem hiába a harci kutyák vannak felsorolva!

Sajnos sokan még mindig illegálisan csinálják.

2012. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért nem értem miért van oda sorolva mert még véletlenül sem harci kutya!!!! Nála jobb természetű és türelmű kutyával még nem találkoztam!!!
2012. febr. 15. 13:04
 4/4 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem úgy értettem. Tudod, ezek a besorolások csak sztereotípiák. Elhiszem hogy a te kutyád szelíd, de a biztosító szempontjából sajnos túl magas kockázatú fajtába tartozik. Ennek nyilván van statisztikai alapja, de mivel nem tudják egyedenként elbírálni a kockázatot így muszáj kompletten kizárni az adott fajták összes egyedét.

Amúgy ha nem lenne törzskönyves szerintem keverékként meg lehetne rá kötni, de csak akkor ha az oltási könyvében és minden orvosi iratán is keverék van.

2012. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!