Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjátok a törzskönyvet a...

Hogy adjátok a törzskönyvet a hibás kutya mellé?

Figyelt kérdés

Mert ha ugye csak simán megkapja, akkor tenyésztheti tovább. Áthúzzátok? Vagy rá van írva valami?

Nem értek a dologhoz,csak érdekel.


2012. febr. 15. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mit értesz " hibás" kutyán?
2012. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerződést kötnek hogy ivartalanítja.

Csak másolatot ad.

2012. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Hibás kutyám még nem született, de akit hobbyra vesznek meg, annak egy fénymásolatot adok a törzskönyvből, amire nagy piros betűkkel ráírom, hogy másolat.

Amikor igazolja, hogy ivartalanította, megkapja az eredetit.

2012. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Akiteki, érdekes, amit írsz. Én úgy gondolnám, hogy a "hibás" egyed is megkapja a törzskönyvet. Hiszen az nem jogosítvány az alom lehozatalához. De ezek szerint rosszul gondolom.


Ez a kérdezőnek is válasz. A törzskönyv a fajtatisztaságot, származást igazolja, a tenyészszemle pedig a tenyészthetőséget.

2012. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Így van. Aki hibás kutyától akar almot lehozni, az papír nélkül is megteszi. Szerintem ezen már nem múlik, hogy megvan-e neki az eredeti, vagy csak a másolat. Ha meg hivatalosan próbálkozik, akkor a tenyészszemlén úgy is kihullik. De tényleg az ivartalanítási kötelezettség a legjobb ilyen esetben.
2012. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem, de nekem garancia, hogy nem tudja átíratni a nevére és nem tudja tenyészszemlére vinni, nem tud almot törzskönyveztetni.

Mondom: nálunk nem volt hibás kutya, mert az megint más kérdés lenne, csak akit hobby célra vásárolnak és nem értenek a tenyésztéshez. Természetesen ennek a gazdinak az ár is más, mint aki kiállításra akarja hordani a kölyköt.

Remélem érthető.

2012. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek vele, hogy csak a másolatot adod. A lényeg abból is kiderül. De mi van ha vinné kiállításra a kutyát annak ellenére, hogy nem akarja tenyésztésbe vonni, csak úgy szórakozásból? Ilyen esetben egyedi alkut is hajlandó vagy kötni a gazdikkal, vagy aki hobbi célra veszi az kiállításra se vigye? :)
2012. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Kiállításra nevezéshez elég a törzskönyv másolata. Meg is történt ilyen már nem egy esetben. Persze megbeszéltük előtte, hogy segítek felkészíteni a kutyát és ott találkozunk.
2012. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4: kiváltja a törzskönyvet, csak nem adja a gazda kezébe az eredeti példányt!

egyébként ha ténylegesen hibás, akkor az eredetire is simán ráírnám, hogy nem tenyészthető, mert azt már nem fogom visszavonni.

2012. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem értem mit értesz hibás alatt, de úgyis csak akkor lehet tenyésztésbe vonni, ha a tenyészszemlén megfelelt. Ott pedig kiszúrják a hibákat.
2012. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!