Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjátok a törzskönyvet a...

Hogy adjátok a törzskönyvet a hibás kutya mellé?

Figyelt kérdés

Mert ha ugye csak simán megkapja, akkor tenyésztheti tovább. Áthúzzátok? Vagy rá van írva valami?

Nem értek a dologhoz,csak érdekel.


2012. febr. 15. 15:18
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
Lehet olyan kutya, ami el sem jut a tsz-ig. Mondjuk színhibás, félherés, harapáshibás.
2012. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A tenyészszemle nem kötelező, csak anélkül jóval drágább a törzskönyvezés.
2012. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Akiteki ***** válasza:
De ha nincs nála az eredeti törzskönyv, akkor átiratni sem tudja a nevére és semmilyen törzskönyvet nem tud kiváltani a szaporulatra, még felülbélyegzettet sem!
2012. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Eredeti törzskönyvbe tilos beleirni a MEOE, ill. a fajtagondozó szervezet kivételével. Van olyan tenyésztő is, aki a hibás kiskutya törzskönyvét azért nem adja ki, nehogy kiderüljön melyik kennelben született. nehogy rossz fényt vessen rájuk.

Én nem teszek különbséget hobby célra történő eladás, illetve kiállitási kutya között. Viszont a szerződésben benne van, hogy a kutya, csak a szükséges szűrővizsgálatok, illetve tenyészszemle megléte után vonható tenyésztésbe.

2012. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Akiteki ***** válasza:

Az csak az ablakmosóvíz a tartályba. Koncepciót nem tudsz adni a törzskönyv mellé.

Persze még a másolat sem elég, ha meg akarom akadályozni a tk. nélküli szaporítást. Ezért van súlyos kötbér kikötve a szerződésben.

2012. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

én simán áthúzom egy vastag filccel és ráírom, hogy Nem tenyészthető... egyszer egy kedves gazdi bement egy ilyen Tk-mal a MEOE ba, hogy szeretne helyette egy másikat... szerencsére azonnal hívtak a pénztárból és közöltem, hogy szó sem lehet róla...

Mint kiderült a gazdi almot szeretett volna a színhibás kutyától...

2012. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
Szerintem a MEOE be is fuccsolna, ha nem lenne a pénztáros:))) Én is mindig őt zaklatom.
2012. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!