Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkim van, fél éves és...

Yorkim van, fél éves és akármit csinálok, nem szobatiszta. Hiába viszem sétálni 2-3 óránként, vettem almot, pelenkát . De semmi. Mit lehet még kipróbálni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 17:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van a kutya orrát a végtermékbe nyomkodni? Baromi undorító, és ne gondoljuk már azt hogy a kutya majd felfogja az összefüggést...
2012. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Akiteki ***** válasza:
Arra jó, hogy rászoktasd az ürülékevésre.
2012. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

felejtsd el a kutyapelenkát. Aki ezt kitalálta, nagyot kaszált vele az biztos, mert egyedül neki van ebből haszna.

Minden felkelés, evés, ivás után vidd le a kiskutyust sétálni. Amikor pisilt, kakilt, nagyon dicsérd meg. ha a lakásban kezdené, akkor le lehet ám szidni, felkapni, és azonnal kivinni. Ha kinnt sikerült, akkor megdicsérni érte. A kutyáknál is ugyanugy van, mint a kisgyerekeknél. meg kell érnie arra, hogy az ingereit szabályozni tudja. Mondjuk a yorki, egy genyo kis jószág, hozzá lehet több idő kell:) nekem a mentett szarosom kb. 5 éves , és miután előző 5 évét egy ketrecben élte le, nem volt neki nagy dolog a saját ágyába piszkitani. 2 hónapba telt, de sikerült leszoktatni róla. Azóta már jelez is:)

2012. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Akiteki ***** válasza:

Nem, a kutyapelenka az hasznos. De PELENKA!! és nem WC.

A felhasználókban van a hiba. A szobatisztaságra szoktatás a gyerekeknél sem úgy megy, hogy biztassuk, hogy szarjon a pelenkába. Ezt keverik össze. A pelenka arra nagyon jó, hogy az alomládába beragasztom és csak ki kell dobálni naponta a kicsik után. Meg elléskor is nagyon jó szolgálatot tesz. De amint a kölykök már kijárhatnak a kertbe (úgy 3 hetesen), akkor szépen eltesszük.

2012. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak nehéz pillanataink a szobatisztasággal... Kb ennyi idős korban. Az én megoldásom is a szidás-jutalmazás alapon nyugszik. Pelussal kezdtük, fokozatosan vittem a pelust közelebb az ajtóhoz. Ha odacsinálta a dolgát megdicsértem, jutifalatot is kapott (azzal a mi kutyánknál nagyon sok mindent el lehet érni^^). Ha valami véletlen folytán máshova pisilt vagy kakilt, megszidtam jó alaposan, aztán eltakarítottam szagsemlegesítővel. Az idő és a következetes nevelés meghozta a gyümölcsét: ha dolga van, leül az ajtó elé és elkezd nyüsszögni, vagy odarohan hozzám ugatva aztán az ajtóhoz. Ha nem tudom elvinni egy nagyobb sétára, kiengedem a kertbe, fut egyet, elvégzi a dolgát, visszajön. Persze végszükség esetére tartunk itthon pelust is, mert hóviharban meg szélviharban nem küldök ki egy yorkit az udvarra.

Én azt mondom légy vele türelemmel és esetleg a dicséretet told meg egy kis jutifalattal is.

2012. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:
100%
A kutyának az égvilágon semmi baja a széllel meg a hóval. A gazda lustasága, ha nem viszi ki.
2012. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék hogy te olyan viharban ahol hordja a havat a szél akkora erővel majdhogynem téged is fellök, kb nem látsz semmit ki e vinnéd a kutyádat sétálni -.- Mert nálunk sajnos elég gyakran van ilyen idő az ország egyik legszelesebb pontján.
2012. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Akiteki ***** válasza:

A kutyatartás bizony ezzel jár.

8 évig volt panelban kutyám. Olyan helyen, hogy a Dunától a miénk volt az első 10 emeletes ház. Minden széllökés kapott egy gellert a házon és kisebb hurrikán alakult ki. De a kutyával akkor is menni kellett.

2012. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én az alomládába textilt használok, de 2 hetes korukig megy az infra, és amig szopnak az anyjuk szépen tisztán is tartja. Amikor már aktivak, akkor forgácsot van alattuk. A pisit beszivja, a kakit szépen bepanirozza, nincs szag, és naponta elég 1-szer cserélni. Ez a kutyapelenka nem egy hasznos találmány, vagyis a hasznos, csak nem arra amire a nevéből adódóan használni kéne.
2012. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
Nekem megadta magát a mosógépem, mikor a rengeteg lepedőt napi 2x mostam. Akkor tértem át a pelenkába a ládában. Szalmát nem szívesen hoznék be az étkezőbe:)))
2012. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!