Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám állandóan ugat éjjel ....

Kutyám állandóan ugat éjjel . Hogy tudnám leszoktatni? Nem lehet tőle nyugodtan lenni.

Figyelt kérdés
Ha este besötétedik megállás nélkül ugat, hiába szolok neki, nem hagyja abba. Kénytelen vagyok bezárni éjjelre. Most télen még jó is neki,h nem a szabadban van , de nyáron a nagy melegbe, biztos szenvedni fog, hogy a garázsban alszik. Senki nincs az utcán , szóval a semmit ugatja. Mit tudnék vele csinálni? Hogy lehetne leszoktatni???
2012. febr. 16. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem fogom megrázatni a kutyámat mert ugat! Beteg vagy?
2012. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Én még régen, mikor nem volt ilyen falkavezér mizéria, úgy oldottam meg, hogy minden alkalommal ha ugatott kiszaladtam, ijesztően viselkedtem, vagy seprűvel szaladgáltam, és megkergettem a kutyámat. Persze sohasem bántottam, vagy ütöttem meg, de ráijesztetettem. Így nagyon gyorsan megtanulta, hogy ha ok nélkül ugat, akkor a gazdi hülyén viselkedik.

Ma már máshogy csinálom, ami sokkal hatásosabb. Valami zörgőset ledobok mellé, vagy odamegyek a kerítéshez, és elzavarom. Ha nem megy arrébb, vagy tovább ugat ,akkor megbököm egy picit. Ez beválik, már csak nagyon ritkán kell alkalmazni. Tudatom, hogy a kerítés az enyém, és én vigyázok a házra, nem az ő dolga. Nálunk éjszaka bent alszanak, így éjjel nem kell kergetnem őket.

2012. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
szájkosár vagy elverés.esetleg az áramos nyakörv is jó megoldás.
2012. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy most hideg van egyébként amit nekem kutyakiképző javasolt az az (de nyár volt) hogy ha ugat menjek ki és öntsem nyakon egy vödör vízzel. 3 éjszaka alatt leszokott a kutyus az ugatásról pedig előtte minden éjszaka ugatott egészen reggelig. Drasztikus és megszeppen a kutya de érti miért kapta :D
2012. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

mi lenne ha elkezdenél foglalkozni a kutyával, nevelés, szocializáció, séta...?

mi alapján vannak elvárásaid ha csak ki van rakva szerencsétlen egy ingerszegény környezetbe?

2012. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát róla minden elmondható csak az nem , h kivan rakva egy inger szegény környezetbe. Sok ember szeretné ha ennyit lenne vele foglalkozva. Minden más nap séta, vagy gyalog, vagy quaddal az erdőben. Amit ő imád! Nyáron meg majdnem mindennap futás le a tóig, ott nem lehet kiimádkozni a vízből.Rendszeresen kutya kozmetikushoz jár. Kutya panzióba viszem amikor 2napig nem vagyok itthon. Mindennap játszunk vele. Többször dobtam már neki egy év alatt a labdát,hogy hozza vissza mint egy zsonglőr egész életében! Lehet csak azért bolond mert foxi?
2012. febr. 16. 11:55
 17/18 anonim ***** válasza:
53%-os! Rád kéne elektromos nyakörvet adni és belelökni téged egy medencébe!
2012. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

és, ha a stressz miatt ugat éjjel ?? esetleg kis rágcsálók mászkálnak a környéken ???

egy terrier mindig terrier !!:)

a vizzel leöntés pedig működik !!

2012. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!