Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut kutyát...

Alaszkai malamut kutyát érdemes súlyhúzó versenyen nevezni?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék hogy van e valakinek tapasztalata a malamut súlyhúzásról?

Nézegettem versenyeket de mindenhol csak a bull típusú kutyákat láttam ilyen versenyeken



2012. febr. 16. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mit értesz az alatt, hogy érdemes?


nyerni akarod rögtön a súlycsoportot vele? mert akkor valószínűleg nem érdemes, a nevező kutyák (főleg abban a súlyban) már elég komoly eredményeket elértek, kicsi az esély, hogy megverjétek őket, de ha csak ki akarod próbálni a kutyádat, szeretnél egy jót szórakozni, akkor igen, mindenképp érdemes!


egyébként attól, hogy főleg bull-típusúak neveznek NÁLUNK, attól még sok fajtával szokták űzni ezt a sportot. amerikában pl. nagyon vegyes a mezőny, beagle-t, spánielt, sőt, még kínai kopaszkutyát is látni versenyeken.

de magyar versenyen is lett már helyezett nem bull-típusú kutya.


csak ügyelj arra, hogy jól fel legyen készítve a versenyre. a megfelelő edzés, táplálás elengedhetetlen.

2012. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem nyerésre gondoltam hanem hogy szívesen csínálná e a kutya és élvezné-e:)

Az egészséggel és táplálással nincs gond inkább lassan fogyókúrára kellene fogni:D

2012. febr. 16. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nyerésre gondoltam hanem hogy szívesen csínálná e a kutya és élvezné-e:)"


Erre tenyésztették őket. Mintha azt kérdeznéd, hogy élveznék-e a halak az úszást.

2012. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

És arra sem árt oda figyleni, h mennyi idős a kutya.

Mésfél két év kor között ne nagyon húzzon nagyobb súlyt!

Egyébként a malamutot teher húzásra tenyésztették.

De még erre a célra a Berni pásztor is megfelelne.

2012. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem értem miért kell off-ot nyomni! Ha ostobaságot irnék, még megérteném!:S
2012. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Amarok ***** válasza:

Szia!


Nekem malamutjaim vannak és annyi "tapasztalatom" van a súlyhúzásról , hogy egyszer kipróbáltam az egyik kanommal.

Az a gond szerintem , hogy a súlyhúzó versenyek tavasztól-őszig vannak amikor a malamutnak meleg van ahhoz , hogy dolgozzon.Mi inkább ősztől - tavaszig fogathajtó/szánhúzó versenyeken veszünk részt.

2012. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!