Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van rá megoldás, vagy bele...

Van rá megoldás, vagy bele kell törődni? 25 éve vagyok házas két felnőtt gyerekkel. A férjem nagyon rendes, de az elmúlt években annyira megváltozott az érdeklődési körünk, hogy már nem vagyunk képesek szinte csak a napi dolgokról beszélgetni.

Figyelt kérdés

Én inkább az irodalom, a kultúra, a könyvek irányába mozdultam, ő pedig a bulvár, a sorozatok és a net felé.

Alig van miről társalognunk és nagyon hiányzik egy lelki társ, akivel belemélyedhetek az engem érdeklő témákba is. Nyilván ő is így van vele. Ha hosszabb időt töltünk együtt, egyszerűen szinte némán csinálja mindkettőnk az őt érdeklő dolgot. Van ebből kiút, vagy fogadjuk el, hogy megváltoztunk és békesség van körülöttünk? Így kell leélni a hátra lévő életünket? N/48


2010. ápr. 13. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ott is hibát gyártotok, ahol nincs. Ne haragudj, de így jön le. Nemhogy utánanéznétek mi a közös hobbitok. Te is belenézhetnél a bulvárba, ő is a kultúrába. Elmehetnétek együtt valahová és azt is meg lehet osztani a másikkal, ami nem az ő hobbija. Magatoknak csináljátok ezt, és látszólag nektek meg is felel. Miért nem próbálsz változtatni? Itt a jó idő, menjetek, nem hiszem el, hogy nincs olyan dolog, ami mindkettőtöket érdekel, amit mindketten szerettek csinálni.
2010. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
39/N vagyok: az én volt párom és én is ugyanígy voltunk. Teljesen más érdeklődési kör, más baráti társaság. Nálunk ezeken kívül más problémák is voltak, tehát szerintem saját volt kapcsolatomat nézve, ill. más párok egyéb, más értelemben véve rossz kapcsolatát tekintve szerintem a ti házasságotokban az általad felvázolt probléma nem nagy probléma.
2010. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Kezdetben mi volt a közös érdeklődési körötök? Pl. ha anno mindketten könyveket bújtatok, olvastatok stb, akkor próbáld meg kicsit visszaterelni. Mutass neki jó könyveket, érdekes filmeket, stb. A másik verzió, hogy kerestek egy új hobbit mindkettőtöknek. Csak van még bennetek valami ami egyezik. Csak, hogy egy hülye, de egyértelmű példát mondjak, ha mindketten szeretitek a hajómodelleket akkor kezdjetek el együtt modellezni :) Emellett még annyit tudok javasolni, hogy ha van mód rá, utazzatok sokat, az mindenképp összehoz titeket.
2010. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Régebben szinte semmi szabad időnk nem volt, mostanra a nyakunkba szakadt és jobban kiütköznek a különbségek. A férjem nem szeret eljárni sehová, eszméletlen sokat kell győzködnöm és szervezkednem, hogy kimozduljon, már belefáradtam. Utálom a bulvárt, arra semmi nem tud rávenni, őt pedig arra nem, hogy elolvasson egy könyvet, vagy eljöjjön színházba. Marad a mozi, de itt is igencsak eltér az ízlésünk.

Tudom, hogy bolhából csinálok elefántot, de azért naponta beleburkolódzni itthon a csendbe egy kicsit fárasztó és unalmas. A barátnőimmel szoktam kimozdulni, mert őt nagyon ritkán bírom rávenni, így viszont alig vannak közös élményeink és ezek hiányoznak.

2010. ápr. 13. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Szakítsatok egymásra annyi időt,hogy megbeszéljétek ezeket a dolgokat.Nyilván lehet közös nevezőt találni,nincs lehetetlenség,csak tehetetlenség.Próbáljatok kirándulni hétvégéken,közös programokat kitalálni,és így lesz közös élményetek is,aminek együtt örülhettek.Nekünk se egyforma az érdeklődési körünk a párommal,de megtiszteljük egymást azzal,hogy meghallgatom,elmegyek vele autóversenyre,stb,pedig engem nem érdekel igazán se a munkája,se a hobbija.Őt se érdekli,a ház szépítgetése,a kert,de mégis eljön velem nézelődni,vásárolni.Egyikünk se veszi tragikusan fel ezt a helyzetet,alkalmazkodunk egymáshoz,hiszen 1 pár vagyunk,szeretjük egymást.
2010. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Középkorú embereknél teljesen megszokott ez a probléma. Nagyon sokan csak a gyerekek kirepülése után döbbennek rá, hogy semmi közük sincs ahhoz az emberhez, akivel évtizedeket leéltek látszólag nyugalomban.

A gyerekek kirepülése természetszerűleg felborítja azt az életrendet, amit eddig megszoktatok, és mivel most már csak ketten vagytok egymásnak, ilyenkor hamarabb kiderülnek a problémák is. Olyan, régen eltemetett problémákról van itt szó, amit 25 év alatt a szőnyeg alá söpörtetek. Most már ugyanezt nem tehetitek meg, de ez nem is baj.

Azt gondolom, hogy mindkettőtöknek végig kellene gondolnotok, hogy mi az, amit még mindig szerettek a párotokban. Mi az, amivel fel tudnátok dobni a kapcsolatot... Egy korszak végével szükségszerűen megnyílik egy új, és csak rajtatok áll, hogy ezt hogyan tudjátok leélni. Egyes kétségbeesett emberek ilyenkor válnak el, mások képesek átbeszélni a problémákat, és konstruktív megoldást találni rájuk. Minden csak rajtatok múlik...

2010. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban új korszak jött el az életünkben, most döbbentünk rá igazán, hogy mennyire más dolgok érdekelnek bennünket. Talán nem volt még elég időnk és elszántságunk, hogy megkeressük a közös pontokat, bár már voltak próbálkozásaink. Leginkább az jött le a válaszokból és formálódott meg bennem, hogy új érdeklődési köröket kell találnunk, amely mindkettőnket érint.

Egyébként pedig dehogy akarok elválni ! Tök rendes a férjem, el sem tudnám képzelni nélküle az életem, ezért is bánt annyira, hogy távolodunk egymástól.

2010. ápr. 13. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó dolog,hogy Te tényleg törekedsz arra,hogy felpezsdítsd a kapcsolatot,a házasságotokat!Gondolom,mutatod is a férjed felé ezt a nagy elánt,ezt a nagy lelkesedést,ő meg próbálná értékelni,ha ugyanazok a dolgok kötnék le,mint Téged.Gondolj vissza arra,mik voltak annak idején azok a dolgok,hobbyk,közös érdeklődési pontok,amelyek összehoztak Titeket.Esetleg régi emlékek,helyek felkeresése,felelevenítése is segíthet.
2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem mutasd meg neki ezt a linket, hogy szembesüljön ő is a Te (ti)problémáddal(-itokkal). Talán hat rá annyira, hogy ő is próbálkozzon.
2010. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok. Megmutatom. Ez jó ötletnek látszik, kíváncsi vagyok a hatására. :) Köszi !
2010. ápr. 14. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!