Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vezényszavakat/ "paranc...

Milyen vezényszavakat/ "parancsokat" ismernek a kutyáitok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ci-ci-ci-cicc,pacsi,kapar,1.5 éves szuka spániel,és 1 éves kan spánielem van.
2009. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2 éves mudim van, ezeket tudja: lábhoz, mellém, ül, fekszik, áll, stand (a kettő nem ugyanazt jelenti nálunk), marad, ugrik, kúszik, kerüld, karika (ezt tudja felemelt, földön fekvő és guruló karikával is), szlalom, hajtsd, fogd meg, ereszd, hozd, föl/fel, gyorsan, lassan, kifelé, befelé, ugass, csapj bele, pacsi, forogj, hempi, hátrál, létra, show (ilyenkor büszke tartásban jön mellettem, mint a kiállításon), keresd, cica. Ezeket tanítottam neki, de csomó mást is megért, pl. egyszer apukám arrébb akart állni a kocsival, a kutyám azt hitte, hogy elmegy, odarohant a kapuhoz, erre mondtam neki, hogy ne félj, nem megy el, mire visszajött.
2009. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
2 éves Labrador-német vizsla keverékemmel most tettük le sikeresen a BH vizsgát, ennek a parancsszavait maximálisan érti és használja. Ezek: ül, fekszik, marad, hozzám, lábhoz. Ezen kívül fegyelmezőből: körbe(szembe ülésből a bal láb mellé kerül a kutya), figyel(a szemembe néz), igazodj, jobb, bal(a fordulóknál és előreküldésnél). Az apportírozásnál az apport-hozd!, tartsd, eredszd. Előreküldésnél az Előre! parancsot. Agilityben az összes parancsot tudja használni, tehát itt is jobbra-balra, akadály hopp, billen,készülj, át, és föl. Őrző-védőben a vigyázz, őrizd, csibész-fogd, és a hozd. A való életben(sétáltatásnál) a várjál! parancs(pórázon sétálásnál megáll egy helyben),ne húzz!(nem rángat sétánál), úton!(a veteményesben csak az úton szabad közlekedni), mutasd a hasad!(hanyatt vágja magát), hangot!(ugatni kezd),puff!/lelőttelek! (oldalra vágja magát),megyünk sétálni!(hozza a pórázát), akarsz játszani?(megkeresi a labdáját), ne bántsd!(nem szabad a cica után futni), pacsit, kúszik(a földön kúszik), hol az orrod(leveszi az orrát az asztalról), hempereg, és bukfenc.
2009. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hozzám, ülsz, fekszik, szépen áll, marad, fújj, és a nem arra minden tevékenységet befejez, és megdermed. A "ne disznózd össze magad, mert most pucoltalak ki" kifejezést még tanítom:-)
2009. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!