Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldoggal tapasztalatok?

Francia bulldoggal tapasztalatok?

Figyelt kérdés

akinek francia van az linkelhet képet róla.

De a nevelési tapasztalatot és minden féle tapasztalatot írjatok.


köszi


2012. febr. 16. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

nem azt modnom,hogy nem szertem ezt a fajt, mert ez is kutya meg aranyos meg minden, de csak rossz tapasztalatom volt vele.

Miatta mûtôttek meg. Megharapott ok nélkül. Vagyis hát úgy volt,hogy nem jól volt szocializálva a kutya én meg meg akartam simogatni erre elharapta az ütôerem.

Nem azt modndom,hogy minden kutya ilyen bolond, mit amelyik engem megharapott csak azt,hogy nem tudok ebben a fajtában megbízni. Tisztelem meg teszenek, meg minden, csak megtartom evvel a fajjal a távolságot

Tudom,hogy nem a kutya hibája,hogy enm volt megnevelve, de akkor is bennem van az a bizonyos félsz :| Hiába próbáltam megbarátkozni velük, nem ment.

2012. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 16. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon aranyosak, ha ügyesen betanítod csodálatosak! :) Elsô voltam :)
2012. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami saját tapasztalatot tudok mondani: SEMMIKÉPP ne vegyél olcsón, törzskönyv nélkül mondjuk az expresszről, vateráról, mert törzsvendégek lesztek az állatorvosnál, és idő előtt elpusztul, sok-sok szenvedés után :(

Örökletes betegségekre hajlamos fajta, csakis jó helyről, szűrt szülőktől szabad venni. Menj el néhány kiállításra, ismerkedj a tenyésztőkkel, olvasgasd a honlapjukat, gyűjtögess. Ha mi ezt tudtuk volna, még mindig élne a bohócunk, ami pénzt a kezelésére költöttünk, két-három törzskönyves bully-t is lehetett volna venni belőle... Ha nincs rá pénzed, inkább gyűjts még rá, nem éri meg kockáztatni!


Ne szoktasd rá a kutyapelusra, mert soha többé nem lesz teljesen szobatiszta! Evés, alvás és játék után usgyi ki a szabadba, ha ürít, nagy boldogság, jutalomfalat.


Hurcold magaddal ahová tudod, hogy mindenféle szokatlan ingert megszokjon, egész kicsi korától kezdve. Ha nem teszel így, később félénk, pánikolós lesz. Utazzatok autóban, vonaton, buszon, járjatok nagy tömeg közé stb., amíg kicsi, meg tudja szokni könnyedén, nem kell félteni.


Vidd kutyaoviba, a legtöbb kutyasuliban ingyenes. Meg kell tanulnia játszani a többi kutyával, és hasznos nevelési tanácsokkal is ellátnak.


Vedd meg, vagy töltsd le Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét.


Hőgutára hajlamos, nagy hőségben ne legyetek sokat kint, mindig legyen friss vize, egy árnyékos zug az udvaron.


A ráncait gyakran át kell törölni, a csipát is a szeméből.


Vegyetek Furminátort a vaterán, nagyon jó, nem lesz szőr a házban! Heti 10 percet szánjatok a fésülésére.

2012. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Nekem kan Franciám van, hamarosan 2 éves lesz!

Tapasztalatok vele kapcsolatban:

-Szobatisztaság: Mi is pelussal csináltuk, de az enyém teljesen szobatiszta lett. Még most frissen műtve sem csinált be. 12 órát is kibír akár.

-Sétáltatás: Ajánlott következetesen nevelni, mert a bakikat helyrehozni nem könnyű. Pl meg kell neki tanítani a láb mellett sétát stb. Sétálni rettenetesen szeret és bírja is. Volt, hogy 3 órán keresztül sétáltunk elég intenzív tempóban és simán jött. Mindenképpen igényli a sétát. Ez inkább a meleg függvénye.

-Nagy meleg: Nagyon meleg idő esetére én vettem neki egy kis medencét, amit rettenetesen imád. Nyáron akár egy nap 10xer is belecsobban. Ez a nagyon meleg időben rettentő hasznos volt, mert így nem kapott hőgutát, mellesleg pedig imád pancsikolni.

-Szocializáció: Mindenképpen nagy gondot kell fordítani a kölyökkori szocializációra. Én sajnos ezt elrontottam most próbálom korrigálni.

-Kutyasuli: Érdemes elvinni, nagyon hamar tanul, nálunk inkább a makacssággal vannak gondok ugyanis, mikor meleg idő volt neki nem volt kedve nagyon csinálni a feladatokat, inkább az árnyékba húzodott volna.

-Viselkedés: Nagyon kedves barátkozó az enyém, emberekkel, gyerekekkel különösképpen. Amikor pici volt nagyon sok ember odajött simogatni, gyerekek felnőttek egyaránt és ezért ő nagyon kedvesen viszonyul az emberekhez. Emellett nagyon figyelmes azonnal észreveszi, ha valami problémám van és teljes erőbedobással dolgozik rajta, hogy fölvidítson. Én azt szeretem még benne, hogy vele lehet "vadulni". Mi simán birkózunk, verekedünk, belém harap én is belé harapok iszonyú jókat szoktunk hülyülni.

-Ápolás: A szemét/redőket, és a fülét rendszeresen tisztogatom az erre a célra készült termékekkel. A fogápolás nagyon fontos még. A szőrét is ki kell fésülni időnként.

-Etetés: Mi Bárányos-Almás Acana-t eszünk, nekünk ez vállt be natúran szokta kapni időnként egy kis házikoszttal(nem moslék, maradék) kiegészítve, csontot kap, meg egy kis gyümölcsöt időnként. Az etetésre nagyon oda kell figyelni, mert érzékeny a pocija, hamar lesz hígabb a széklete, ha olyat eszik, az meg nem jó, mert akkor nem ürül megfelelően a bűzmirigy. Semmiképp ne nyomasd neki csak, ha muszáj. Ha egyszer elkezded akkor majd egyre gyakrabban kell neki. Nekünk a konzerv egyáltalán nem vállt be szerintem egy hulladék, amugy meg állandóan hasmenést kapott tőle, amikor adtam neki.

2012. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 17. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!