Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kiskutyához milyen...

Első kiskutyához milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és a párommal élünk egy panellakásban. Egész életemben vágytam kiskutyára, de mindig panelban laktam és a szüleim nem díjazták az ötletet. Most, hogy elköltöztem, egy éve érlelődik bennem a gondolat, hogy szeretnék egy kutyust. Viszont szeretném felkészülten várni, nem akarom, hogy valamit rosszul csináljak és ebből problémája legyen a kutyusnak. Már nézegettem eladó/ajándékba adó kutyákat és több, mint valószínű, hogy egy kistermetű keverék kutyám lesz.

Eddig őket válogattam össze:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. nov. 28. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom hogy nem ilyen válaszokra vársz, de olyan hosszú és összetett dolog a kutyanevelés. Nekem Jan Fennell könyvei segítettek sokat. Nem túl drágák és hihetetlenül jók. [link]

Mind a 3.

Ha elolvasod akkor már mindent tudni fogsz elméletben.

Sok sikert és örömöt kívánok neked a kutyázásban!!!! Nagyon hálás feladat, de kitartást igényel.

2011. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

hát ezek eszméletlen cukik :)

én az elsőt választanám :DD nekem ez a legszimpatikusabb. :)


A kutyusnak kell.:

póráz, napi 2-3* lenti séta

kutyafésű

junior száraz táp [legjobb minőségűt]

junior konzerv [legjobb minőségűt]

kutya sampon, a fürdetéshez :)

pedigree fogtisztító rágóka

jutalom falatok

egy jó puha alvóhely, kosárka+szívacs

játékok, plüssök

2011. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk csivavánk volt panelban, egy nagyon okos,rettentően értelmes,tanulékony,szeretetet adó kis aranyos. Úgy neveltük mint ha a gyerekünk lenne. Nagyon sok mindent megtanítottam neki, az fontos! De ha elmentünk moziba vagy valahova, végig vonyított és a szomszédok ki voltak - nem kívánnom senkinek azt amit kaptunk. Ráadásul tele kakilt mindent meg pisilt mivel fiú, és nem tudtuk sehogy sem alomra,pelusra szoktatni. Lehet hogy le kellett volna vinni óránként, de szerintem az sem segített volna, mert inkább a melegben szereti elvégezni a dolgát. Most úgy alakult hogy kertesbe költöztünk, így nyáron tavasszal nagyon boldog kint, de télen mindig behozzuk legalább nap közben egy pár órára, mert ki sem mozdul egész nap a vackából odakint. És azért kell vele foglalkozni. Szóval arra tanítsd meg h hova piszkítson, és szokja meg h egyedül van. Ez a legfontosabb, másképp majd el kell ajándékoznotok előbb utóbb. :// Sok sikert
2011. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

tanácsok:

elejébe ne engedj meg neki sok mindent, mert azt fogja hinni, hogy Ő a főnök.

NE enged meg neki, hogy rád ugráljon!

2011. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ja és mi mindent adtunk neki, azt evett amit mi, de tápot is, kutyaropit és nekem is az első jön be legjobban :)
2011. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia végre van egy olyan ember (te) aki nem a drága fajtatiszta kutyát szeretné hanem egy aranyos kis keveréket ezt csodálom benned! Én a helyedbe az első kutyát választanám mert kis testű és nagyjából elfér a panelban.

1.Napi 2-3 fél órás kis séta


2. Napi 1-szer kaja vagy kétszer de kevesebbet


3. Szeresd és a kutya érezze hogy a családba tartozik


3. Tanítsad meg sok mindenre pl: ül vekszik stb...


4. Csak pórázzal sétáltasd.


5. Sok boldog percet a kutyához, kiváló gazdi leszel

Ha valami kérdésed van akkor írj privit szívesen válaszolok mindenre.

12-éves fiú vagyok de már sok kutyám volt, van.

2011. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor ebben egyetértünk, nekem is az első kutyus tetszik a legjobban, de egyenlőre nem tudtam elérni a jelenlegi gazdikat.:(

Nagyon örülök a könyvajánlatnak is, sőt linkeket is szívesen fogadok, bár a neten már én is sokat olvasgattam ezzel kapcsolatban, csak gondoltam a tapasztalat többet ér.:)

2011. nov. 28. 13:58
 8/20 anonim ***** válasza:

Jó gazdi leszel! Nagyjából ez a lényeg.

Tapasztalat: a kutya kb. olyan mint egy gyerek eszik játszik . A lényeg hogy le tudjad fárasztani sétáltatni mert a kutyának az olyan mint neked a vidámparkban :D ez egy kicsit vicces de így van. A kutya nagyon fog kötődni hozzád! Meddig lenne egyedül ez fontos mert a kutya nagyon rosszul érzi egyedül magát és ilyenkor bármit szétszed rágcsál hogy elfoglalja magát. Kb. ennyi remélem segítettem.

2011. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, először én is fajtiszta kutyákat nézegettem, de aztán rájöttem, hogy rengeteg édes keverék van, akik egyrészt nem is szenvednek a fajtákra jellemző betegségektől, másrészt ugyanolyan szerethetőek, ha nem jobban, mint a fajtiszták. És a variációk is végtelenek.:)

Örülök, hogy úgy gondoljátok jó gazdi leszek, remélem igazatok lesz.:)

Egyenlőre én sokat tudok vele lenni, mert egész nap itthon vagyok. De ha elmegyek később dolgozni, akkor a párom nap közben többször haza szokott jönni, így lenne társasága.:)

2011. nov. 28. 14:08
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor tök rendbe van minden én csak ajánlani tudom hogy legyen kutyád!
2011. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!