Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresem a választ arra, hogy...

Keresem a választ arra, hogy egy 2-ét hónapos törpepincsert, hogy lehet a leghamarabb szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy a kutyust az eladó 2-ét hónapon keresztül kennelben tartotta,azóta mehet szabadon mióta náluk van. Amikor a kutyust levisszük nem tudja, hogy miért van lent, csak játszani akar meg ölben lenni.Pedig fent a lakásban is meg kapja a játszást és a törődést.
2009. jún. 4. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én 7 hónapos kutyim 6 hónapíg volt kennelben. Mikor hozzánk került, az első napon csak a lakásban végezte el a dolgát. Második naptól azonban már csak balesetek vannak, Hál Istennek. Tulajdonképpen egy hét alatt szobatiszta lett a drágám.

Én kivittem 6-8X, és ha pisilt, kakilt, nagyon-nagyon megdícsértem. Amikor idebenn sikerült neki, leszidtam.

Most 1 hónapja van Nálam, már "pisiljél-kakiljál" szavakat érti, és megy is nagy lelkesen, ha kell Neki.

Az előbb is, mikor felkelt, utána szaladt az ajtóhoz, kimentem Vele, rohant pisilni, és utána befelé.

Felkelés, evés után mindenképpen menj le Vele, még mielőtt szimatolni kezd a lakásban, olyankor az ilyen kicsi kutyák midíg szoktak legalább pisilni.

Megfigyelheted majd, kb. hányszor és mikor szokott kakilni, és akkor már tudni fogod, ha nyugtalan a lakásban, és szimatolni kezd, hogy mennie kell a dolgát végezni.

Nagyon dícsérd meg, ha produkál lenn valamit, akár jutifalatot is vihetsz az első időben.

Bizony, sok türelem kell, de megéri.

Üdv.

2009. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

( mikor fent pisil,vagy tojik, szedd fel,de ne dobd ki,

később, mikor kiviszed ,vidd magaddal a csomagot , kint pedig leteszed a földre ,a kutya meg teszi a dolgát,a szagok miatt, 2-3 eset után megérti ,hogy mit akarsz .

mikor fent csinálná felkapod,és viszed ,az első pár hétben iszik napi 0,5-1 litert , a hólyagja meg 1 dl-es !

nem birja soká.

merthogy nem ért emberül,mi meg nem beszélünk kutyául :)

persze a levitt csomagot tedd zacskóba és dobd ki:)

meg amit lent produkált azt is szedd fel !!!


reggel felkel= kiviszed az udvarra ,pisi ,esetleg kaki ,majd dícséret.

reggeli után = kiviszed az udvarra ,pisi ,esetleg kaki ,majd dícséret.

délelőtt =..

délben =

délután =

stb

az első pár hétben napi 8 × 10 × kell kivinned ,lehetőleg ugyanabban az időben.

miután felébred, kaja után valamivel ( ne azonnal ),stb

addig is a lakás egy pontját,vagy többet fogja használni.

kutyapelus,ujságpapir,stb.

de ,mindíg mosd fel FERTŐTLENÍTŐVEL-HIPÓ-DOMESTOS, hogy ne érezze a szagot annyira !

4-5 hónapos korára szobatiszta lessz .

ha a lakásban nem érzi a saját szagát,kint pedig igen ( mindíg ugyanoda vidd ),akkor oda fog piszkítani .

2009. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem hasznosak lesznek.
2009. jún. 6. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!