Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának Border colli...

Első kutyának Border colli vagy Sheltie?

Figyelt kérdés

egy 20 éves lány (nő) vagyok.

van időm a kutyára.



2012. febr. 18. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem Border colliem van.

Kifáradhatatlan, ha kimegyek az udvara akkor már hozza a labdáját:), nagyon okos kutya, könnyen tanul én félóra alatt tanítottam meg neki a hempergést, a világ legokosabb kutyája: [link]

[link]


Sheltie-vel nincs tapasztalatom, de majd én is szeretnék egy Sheltie-t.:)

2012. febr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 18. 08:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van időd, és elég energiád, akkor egy Bordert is bevállalhatsz, de nagyon-nagyon sokat kell velük fogalkozni. Vérbeli terelők, és igénylik a szellemi és fizikai fárasztást. Persze nem kell birkanyájat venni melléjük. Okosak,energikusak és nagy a megfelelni vágyásuk, így gyakorlatilag bármilyen sportot űzhetsz velük. Leginkább az agility, flyball,frisbee, dog-dancing vagy obedience amit szoktak mondani, de a canicrosst (kutyás futás), vagy bikejöringet (kutyás kerékpár) is ki lehet velük próbálni, mert szeretnek futni. Egyébként a lakóhelyedtől is sok minden függ, mert bármennyi időm lenne a kutyára, sose vennék BC-t nagyvárosi környezetbe (mondjuk én Bp. peremkerületi vagyok, sok zöldövezettel, meg dunaparttal, és itt van is Borderes ismerősöm). De BC-t én csak kertesházban tartanék, ha panelba laksz, akkor Sheltie (ő is terelő kutya, és alkalmas az előbb felsorolt sportokra, csak nem abban a kategóriában mint a Border).
2012. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem első kutyának inkább sheltie. Mind a két fajtával van tapasztalatom, elsőnek inkább ezt javaslom, minden meg van benne ami egy borderben, könnyebben kordában tartható pl mérete miatt!(DE! sok örökletes betegsége van, így gondosan kell tenyésztőt választani) Viszont ajánlanám a következő oldalt, ahol örökbe is tudsz fogadni (rengeteg border van- akik nem megfelelő kézbe kerültek), vagy éppen testközelből megszemlélheted a fajtát:


[link]

2012. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a border collival az a baj h nem lehet kifárasztani első kutyának a sheltie jobb
2012. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sheltie!
2012. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szotyi1323 válasza:
Szerintem első kutyának inkább sheltie bár erről a fajtáról annyit nem tudok de ha tényleg van időd és energiád és komolyan akarsz a kutyáddal foglalkozni a border is lehet. nekem 10 hónapja van borderem imádom és nagyon jó kutya de nagyon nagyon sok foglalkozás igényel. Nagyon okos fajta 2 perc alatt meg lehet neki tanítani egy trükköt. a kifáraszthatatlanságáról annyit ,hogy a frizbi nagyon jó 10 perc és a kutyának lóg a nyelve az agyát is fárasztani kell mert ha nincs vele eleget foglalkozva rém álom is lehet. remélem hasznos volt a válasz (nekem ő az első kutyusom és a kutya iskolát is ajánlom)
2012. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sheltie, első kutyának ne bordert.
2012. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!