Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgásra van szüksége...

Mennyi mozgásra van szüksége egy Sheltie kutyának? Panelben nem lehet tartani ugye?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ki mondott ekkora marhaságot?

Collie-t, sheltie-t is lehet panelban tartani,

de reggel és este is legalább 1 órát kell vele foglakozni, vagy napi egyszer 2 órát,és napközben is azért le kell vinni, pisi, kaki.

A foglakozáson a lemozgatást, futtatást, labdázást értem.

Üdv.

2010. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a sheltie viszonylag kicsi, tehát alkalmas bérházi tartásra is. ...megfelelő körülmények között persze!
2010. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában sokra, mint minden lelkileg-testileg egészséges kutyának. De ez elsősorban az adott egyedtől is függ.

Lehet panelban tartani, de napi min. 3 sétára van szüksége, amiből legalább egy legyen hosszú és fárasztó (játék, tanulás, találkozás más kutyákkal).

Minél többször tudod levinni és minél hosszabb időre, annál jobb a kutyának (persze rendszerűen, nem össze-vissza, hogy egyik nap 6x, másik nap 2x).

Én a négy sétát kettő hosszúval tartom ideálisnak, szerintem a három - már csak ürítés szempontjából is - kicsit kevésnek tűnik.

2010. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kb 2 óra futkosás más kuytákkal vagy a gazdival labda játék kb fél óra "agy torna" (tanítás) és + pisi , kaki napi 3-szor (felnőtt korában ) kölyök korában többször eleinte két óránként :S sok sikert

remek fajta (:

2010. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon örülök,hogy tartható panelben mert nagyon tetszik nekem ez a kutyafajta. azért örülnék ha még valaki válaszolna akinek van ilyen kutyája,(panelban)
2010. jan. 13. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is panelban sheltie-t (is) tartok. Nagyon jól elvan, bár rettentő eleven, mozgékony kutya, aki igényli a sok foglalkozást. Én napi 3-4alkalommal viszem sétálni úgy 1-1órára. Nem szokott elfáradni ennyi idő alatt, pedig a séta után még úgy 15-30percet szoktunk labdázni és játszik a másik kutyámmal is. Viszont elég ugatós fajta, arra készülj. Szeret mindenben benne lenni, imádja bele dugni az orrát mindenbe. Mindig a középpontban akar lenni, a gazda mellett. Az enyém most is itt fekszik az ölemben. Nem mellékesen egy nagyon okos, jól tanítható fajta. De ha napi 8órát magára hagynád inkább ne vegyél ilyen fajtát, sőt egyéb kutyát se panelba. Ha van valaki, aki legalább egyszer leviszi, amíg dolgozol, suliban vagy, akkor oké.
2010. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!