Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a fogyókúrát...

Hogyan kezdjem el a fogyókúrát? A problémák lent.20 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés

Állandóan összeeszek minden hülyeséget, és borzalmas mennyiségben. Eldöntöttem lefogyok. + 15 kg van rajtam. 20 éves lány vagyok. Az a gond, hogy vannak ételek, amiket imádok, ott bukom a fogyit, és nem egy falatot, pl: 1-2 nagy tányér spagetit eszem ilyenkor. Másnap a hasam felpuffadva, napokig bánt a haspuffadás is.


Szeretném, ha tisztulna a gyomrom, gyorsúlna az anyagcserém. És elindulna a fogyás. De hogyan szokjak erről le. Egyszerűen falánk vagyok, de dúrván.

Hogyan kezdjem a fogyit? Mert ha másnap a nagy adag spagetti után joghurtot stb eszem, bizony kopog a szemem. Futni szoktam. Bár a hó miatt most már kilőve. Mit javasoltok?Mivel kezdjek? Mit sportoljak? Egyszerű otthoni dolgok érdekelnek. Konditerembe nem mehetek. (anyagiak)

Köszi.


2009. dec. 18. 00:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ami még a gond, hogy ha el is kezdem:

1-2 hétig csinálom. Akkor joghurtot, csirkemellt, zöldséget eszem, és futok este. Csak annyit hogy ne legyek éhes.

És feladom mert eltelik 2 hét és semmi. Max az elején 1-2 kg minusz, de aztán megint annyi,nem értem. Pedig alig eszem olyankor, csak a szükséges adagot. Akkor miért nem? Ilyenkor elkeseredek, és tele eszem magam. Maj előlről kezdődik, de semmi eredmény. Elegem van.

SOS!!!!

2009. dec. 18. 00:11
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Önuralom és akaraterő kérdése az egész. Ha ez nincs meg akkor buktad. Ha folyton zabálsz, hogy akarsz lefogyni??
2009. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Lelki oka van?


Fordulj a háziorvosodhoz,kérj diétás étrendet és menj le hozzá havonta méreckedni.


Ahogy itt leírod a dolgokat,ezt egyedül úgyse fogod tudni kezelni.

2009. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Beismertem a hibámat, ezért kértem a segítségeteket. Tudom, hogy akaraterő kérédse volt. Megjött. Sokan, hozzád hasonlók megbántanak, hogy dagadt vagyok. Lehet, de 1 éve van így. Sajnos sok lelki oka volt, hogy ez elkezdődött, és azóta nincs megállás. :(
2009. dec. 18. 00:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azzal nem bántottalak meg hogy fordulj az orvosodhoz,de tényleg,mert egyedül nem fogod ezt bírni.
2009. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
hány kg vagy?
2009. dec. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

tulajdonképpen tényleg olyan sok a felesleg rajtad? lehet, hogy csak viselni nem tudod a "kövérséged", holott csak telt vagy kissé. inkább arra törekedj, hogy ne erősödj tovább. sok "húsos" nő igenis nagyon csinosan tud öltözködni. ha viszont elkezdesz fogyózni, ne tagadj meg magadtól semmit, hanem minden, ismétlem, az égvilágon minden ételre darabolj egy kis kínai kelt. semmi mellékíze nincs, és nagyon jól lehet lakni miatta. ráadásul nem éhezel meg olyan hamar. hát fagyit te keverj inkább. mélyhűtött gyümölcs meg joghurt, és méz. isteni finom. igaz, méz van benne, de az értelmes cukor. ha nagyon zavar, szacharinnal helyettesítheted. pont két hét alatt hozzá is lehet szokni.

otthon a hűtőben csak az legyen, amit megehetsz. pénz csak annyi legyen nálad, ami arra elég, hogy megvásárold, amit aznapra terveztél enni. ezért jó, ha étlapot állítasz össze magadnak.

valami miatt megijedsz, ha elkezdesz fogyni, mintha ragaszkodnál az önsajnálatot okozó hájhoz. keress magadon valamit, amit szeretsz, azzal foglalkozz. hiszen rengeteg értékes tulajdonságod van. figyeld meg, mennyire utálják magukat az emberek, és olyan dolgokat utálnak, amit te észre sem veszel. nos, a te rossz tulajdonságaidat sem veszik észre, viszont ha nevetgélsz, ha képes vagy meghallgatni másokat, akkor észre sem fogják venni, hogy te "kövér" vagy.

2009. dec. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen problémám van/volt, mint neked. Mindig voltak súlyproblémáim,állandóan fogyókúráztam. Többször értem el nagyobb eredményeket, de fél év, egy év alatt visszahíztam. Egy idő után eredménytelen volt az összes diéta, a drasztikusat+mozgás, meg nem lehet bírni hosszútávon, se testileg, se lelkileg. Az életmódváltást is próbáltam, nem jött össze.

Amikor a sok szenvedés ellenére sem láttam eredményt a mérlegen, felfaltam mindent amit találtam. Elvégre minek szenvedjek, minek áldozzam minden energiám az önmegtartóztatásra, ha nincs eredménye. utána meg jött a bűntudat.


Hogy mi oldotta meg? Gyógyszer.

A drasztikus gyógyszer mellett kicsi, vagy normális adagokat eszek és sportolok. A külömbség CSAK annyi, hogy nem éhezem. Nem kínzás az egész.Nincs szükségem önmegtartóztatásra, se drasztikus fogyókúrára. beérem kevéssel is.Havonta 1-2 kg-ot fogyok így, szép fokozatosan, viszont tényleg sosem éhezem. Normálisnak érzem magam végre:)


Azért egyik válaszoló se akarja már bemagyarázni sem neked, sem másnak, hogy normális, ha valaki éhezik. Az ilyen embereknek általában fogalmuk sincs, mit jelent ez a látszólag ok nélküli szenvedés, amit mi minden nap átélünk. Ha kipróbálnák, soha többé nem járna a szájuk, hogy : NEKED NINCS ÖNURALMAD. A fenét nincs!


Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, ne keseredj el, és ha végképp eltörik a mécses, próbáld meg azt a megoldást, amin én.

2009. dec. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
En is 20vagyok es van rajtam 10kilo plusz...a legelso lepes a sikerhez az lenne ha keresnel egy"fogyokura" partnert akivel vegig tamogatjatok egymast! Mindenkepp fontos hogy ne 2het-3hetre gondolkodj! Probalj valtoztatni de eletre szoloan!Szoval ne legyen az hogy te nem ehetsz spagettit, vagy egy sutit nem kostolhatsz meg stb. De persze ha egy nap tobbet eszel azt biz leis kellene dolgozni!En szivesen allok melled ha mas partnert nem talalsz magadnak...Mess id: bucimaci25@yahoo.com...telen lehet menni korcsolyazni(en pl. imadok) a tobbi teli sport is szorakoztato de nem mindenki engedheti meg maganak. :)"" mas is felvehet, aki ugy erzi hogy egyedul keptelen:)""
2009. dec. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el orvoshoz, mert szervi betegség tünete is lehet, pl. pajzsmirigy betegség.
2009. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!