Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék venni ilyen pórázt?

Hol tudnék venni ilyen pórázt?

Figyelt kérdés

Mivel nem a legbehívhatóbb a kutyám és nem szeretnék kockáztatni, ezért gondoltam egy hosszam kb. 10m-es pórázra.

De hol tudnám megvenni? Vagy valami mással amivel még könnyen megtaníthatom?


2012. febr. 18. 15:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy aki tud jobb megoldást a pórázon kívül a behíváshoz, az is írja le. Köszi!
2012. febr. 18. 15:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Fresnapf, Zoodom, vagy bármi ilyen nagyobb állatos áruházban találsz ilyen 10-20 méteres ún. nyomkövető pórázakat. Behívást én úgy tanítottam meg a kutyámnak, hogy megkérte megy ismerősöm, hogy fogja a kutyát a pórázon, én pedig elkezdek futni, és a nevén szólítgatni őt, meg tépte a pórázt akart jönni, de az ismerősöm csak akkor engedete el amikor azt mondtam, hogy gyere ide. Akkor boldogan futott hozzám, én meg megdicsértem, kapott egy kis jutalomfalatot (párizsi), és a kedvenc labdáját. Ezt eljátszottuk párszor és bejött. Illetve van az elbújós módszer mikor elbújsz a kutye elől, ő kétségbe esetten keresni kezd, és mikor megtalál annyira örül, hogy többé nem fog figyelmen kívül hagyni, nehogy megint eltűnjél. De azt is lehet, hogy van nálad ez a hosszú póráz, rajta a kutya, hagyod, hogy szaglásszon vagy amit akar, de küözbe fogod a póráz végét, egyszer csak magadra hívod a figyelmét, és hívod, legyél lelkes, ne parancsoló, és mindenek előtt türelmes. Ha azonnal odajön dicséret és jutalom (lehet falatka vagy a kedvenc játéka is). Ha nem akar jönni, egy kicsit húzhatod magad felé a pórázt, közben pedig folyamatosan mond, hogy gyere ide, vagy hozzám, vagy lábhoz (de döntsd el, hogy melyik legyen, ne használd mind a 3-at vegyesen, mert összezavarod a kutyádat).
2012. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket:)

Az elbújósnál attól félnék hogy nem keresne, mert el lenne foglalva a szaglászással stb.

De azért kipróbálom, főleg azt hogy valaki fogja én meg távolról hívom.

2012. febr. 18. 15:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ezekben az állatos áruházakban nem volt póráz:(.
2012. febr. 18. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Barkácsboltban 10 méter (az sem baj ha 20) hegymászókötél. Én ezt használom.
2012. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld jutalomfalattal! Szagoltasd meg vele, aztán menj el és mutasd meg neki aztán hívd! Ha oda jön nagy dicséret és odaadod neki, de ne sikítozva dicsérd vagy nem tudom, hanem csak szépen nyugisan! :D
2012. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat:)

Akiteki, a hegymászó kötélből 10m kb. mennyibe kerül?

2012. febr. 18. 15:49
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ha jól emlékszem 1200 Ft-ért vettem tavaly 20 métert
2012. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)).
2012. febr. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!