Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lettek az átlagemberek...

Hogy lettek az átlagemberek tenyésztők? Mi a folyamata a kiváló tenyésztővé válásnak? Hogyan legyek tenyésztő?

Figyelt kérdés
Milyen szakirodalom, események, célok kellenek egy újonnan induló tenyésztőnek? Mi az irányvonal? Vagy belevágtak, és a tapasztalatok által váltak tenyésztővé? /Nem szaporító/

2012. febr. 18. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan fajta, amibe szó szerint szerelmes vagy, mindent akarsz tudni róla, napokat bujod a netet, a könyveket, hogy minél több információ birtokába juss, tanulod a genetikai dolgokat, és mindennel előtérbe helyezed a kutyád!!! nem érdekel sem a pénz, sem az idő, csak a KUTYA.
2012. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
62%

Hogyan születik a tenyésztő?


A dolog általában úgy kezdődik, hogy az embernek lesz egy kutyája, akit nagyon szeret. Aztán szép lassan elkezdi szeretni az egész fajtát, mert rájön, hogy az a fajta kutya a legszebb és legjobb kutya a világon. Nem túlzás, ez az összes kutyánál így van. Aki nem így áll hozzá, sosem lesz tenyésztő.


Aztán kíváncsiságból elmegy kiállításokra, fajta találkozókra, ahol megismeri a fajta többi egyedeit is és szép lassan felismeri, hogy az övénél sokkal szebbek és jobbak is vannak ebben a fajtában. Felmerül benne a vágy, de jó volna számára is egy ilyen nagyon szép és okos kutya. Ennek érdekében még többet jár kiállításokra, még jobban beleássa magát a fajta minden részletébe. Megismeri a fajta színe-javát, a fajta iránti elvárásokat, tenyésztőket, a standard kis- és nagybetűs részeit, a fajtát terhelő betegségeket, és azokat az apró fortélyokat, szabályokat, amiket írva és mondva sem lehet megtalálni.


Kellő ismerettel és tapasztalattal a háta mögött felébred benne a tudás iránti tisztelet, és az érzés, hogy hiába keresgéli, még mindig nem találta meg a tökéletes kutyát, és elhatározza, hogy ő bizony megpróbál közelebb jutni a tökéleteshez, ő jobbat és szebbet fog tenyészteni, mint elődei, erősen él benne az elszántság, hogy megmutassa a világnak, milyen is az igazi, küllemben is jellemben is a fajtáját méltán képviselő kutya.


(olcsokutya.info)

2012. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem, hogy vettem egy hobby kutyát. Elkezdett érdekelni maga a fajta elmentünk kiállításra (de nemigazán értünk el jó eredményeket) Na ekkor elkezdtem nézelődni, kenneleket, törzskönyveket, százszor olvastam a standardot nézegettem a képes illusztrációkat stb majd megvettem az első tenyészkutyámat. Már kb 6 éve tenyésztettem amikor a MEOE meghirdette a tenyésztői tanfolyamot azt elvégeztem. Rengeteg állatorvosi könyvet olvastam, anatómia, etetés és hasonlók meg persze genetika minden mennyiségben :)


A tenyészcélomat nehéz lenne szavakba írnom persze legyen szép és egészséges de én százszor elképzeltem milyen lenne nekem a tökéletes kutya és ehhez most apró lépésekben haladok. Ahogy telnek az évek nekem egyre jobban tetsző kiskutyák születnek nálunk amit a kiállítási eredmények is messzemenően bizonyítanak.

2012. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!