Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szóltok az ilyenhez?

Ti mit szóltok az ilyenhez?

Figyelt kérdés

Páromnak meg nekem van egy kutyánk(nem a fajtája a lényeg),amikor átjönnek a a rokonaink akkor mindig kitalálják,hogy majd ŐK megtanítják ülni,feküdni,sétálni... mert ők értenek ám ehez...és amikor szólok,hogy pl Én nem azt a kézjelet használom az adott parancshoz akkor kikelnek magukból,hogy márpedig az nem jó mert higgyem el,hogy egy oktatót se érdekel Én mit akarok és az a jó amit Ők mutatnak,mert 20 éve volt két kutyájuk akinek ugyan így volt...


Én spec ilyenkor kibacottul felhúzom magam és közlöm,hogy az akkor volt az Övék ,ő Meg az ENYIM!Párom teljes egészében rám bízza mert sajnos nem sokat tud vele lenni,de amit teheti munka után Ő is foglakozik vele.


Szerintetek Én túlzom el,hogy közlöm ilyenkor ,hogy leszarom a véleményüket és ne zavarják össze a kutyát?Aki ilyenkor bambán néz rájuk és össze van zavarodva..


2012. febr. 18. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen igazad van.
2012. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kutya már tudja tőletek ezeket a parancsokat vagy ezeket akarják más módszerrel betanítani a rokonaitok? Mert ha már tudja, akkor mond meg nekik szépen, hogy ő ezt a parancsot erre a jelre tudja stb. és hogy ne zavarják össze szegény kutyát.
2012. febr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem túlzod el.

Én is utálom.. nekem a szomszédom csinálja ezt.

Mondja hogy ne így meg ne úgy csináljam és az ő kutyája örjöng, szedi szét a kerítést, és az emberek nem mernek a kerítésük mellett elmenni mert félnek a kutyától..

Az én "rosszul" nevelt kutyámmal meg állandóan játszanak a kicsik mikor szólok a kutyának.. De engem igazából már nem érdekel..ha neki így jó?!

13/l

2012. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem szót fogad,eszes a kis lüke,páromnak mikor,hogy,de végül is neki is.Nekik egyáltalán nem fogad szót.


Nem mondom azért néha egy egy bazi rossz idő után kell ismételgetni mert még kölyök és szeleburdi ,de tudja mi micsoda.És tényleg érdekes mód nekem nem rosszcsont és jön ha hívom ha mondom ,hogy ül akkor leül,még ha kicsit makacskodik is.

2012. febr. 18. 23:45
 5/11 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van
2012. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tök mindegy, h milyen jelrendszert tud. a kutyát ne a vendégeskedő rokonok tanítsák, hanem a gazdája vagy a kutyaoktató (és még akkor is a gazdája tanítja tulajdonképpen). ők csak akkor, ha te kéred őket erre vagy kikéred a tanácsukat mert adsz a véleményükre. kéretlenül belekotyogni a kutyanevelésbe tapintatlanság. nem túlzod el, de azért ne légy velük udvariatlan, csak határozott
2012. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Voltam már hasonló helyzetben, de én letudtam annyival, hogy "majd a saját kutyádat tanítgasd köcsög!".

Mondjuk nem is a kifinomult diplomáciai érzékem miatt szeretnek... :)

2012. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magadat erositsd azzal kapcsolatban, h a te eletedet te eled es masnak nincs joga rendelkezni, te vagy a sajat dolgaidban a donteshozo. Es te valasztod meg a szinvonalat es hogy kiket engedsz kozel magadhoz. Kutyaval szemben Jo vagy, teged tart falkavezernek, ez tegyen meg magabiztosabba.

Hallgasd meg udvariasan oket, de csinald azt, amit te tartasz jonak, es csak ritkan, de hatarozottan rakd helyre oket. Ha kell, szazszor. Ha nincs remeny arra, h legalabb alapszinten veszik az adast, tegy ugy, mint a nem hallanad,mit montak, es tereld masra a beszelgetest. Otthon te vagy a fonok, iranyits.

Egy ido utan, ha rajossz az izere, elvezni fogod!

2012. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy egy udvarban élünk,és így ku...va sokszor tudnak okoskodni.
2012. febr. 19. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled, én is tanulom folyton. Valszinűleg más dolgokban is ilyenek. Kérlek ne Harta őrültnek, de kívülről úgy néz ki, h ezt a leckét vmiért meg kell tanulnod. Ha ennél konkrétabb segítség is kell, csak írj.

Minden esetre ez nem a kutyaféle szól...

2012. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!