Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen zöldséget és gyümölcsöt...

Milyen zöldséget és gyümölcsöt adhatok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak annyit tudok biztosan, hogy krumplit NE, mert azt nem emészti meg...
2012. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én malamutom imádja a zöldségeket, gyümiket, és szinte mindent megeszik, banán, körte, alma, dió, répa, karfiol.. szerintem bármit megeszik, úgytudom hogy a meggy félék nem tesznek jót az emésztésének, de ez a lökött kutyám meggyfát is lezabálta, vagyis ami leesett a földre, meg amit elért! :)
2012. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
jah igen a krumpliról hallottam hogy nem emészti meg, de nem tudom mennyire igaz, ezt is csak újabban hallottam.
2012. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

(Egyébként az enyém falja az almát, egész pontosan lopja, aztán falja. Lelegeli a málnaszemeket is a kertben, továbbá a diót is "segít" összeszedni. :-) Kutyának való húsosabb kajákon meg fanyalog néha.

A levesből maradt karalábét és fehér répát is megeszi. Hogy jó-e neki egészségileg, azt nem tudom, ő mindenesetre magától eszi, nem kényszerítjük és adunk más eledelt is neki.)

2012. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja! A nyers karfiolt és káposztát is rágcsálja, ezt tőlem leste el. :( Azóta nem hagyjuk a földön a zöldséges kosarat.

Szerintem a kutyának is kell vitamin, biztos nem enné, ha nem lenne jó neki.

2012. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Krumplit nyersen nem (úgy mérgező nekik), de főzve lehet neki adni, az hogy megemészti e vagy nem és mennyit hasznosít belőle az máig vitatott, de kárt nem tesz benne.

Itt fel van sorolva pár zöldség gyümölcs meg hogy mi az ami benne van (vitamin, ásványi anyag...):

[link]

Itt van egy rövid lista a kutyákra nézve mérgező növényekről:

[link]

2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ez a nyers krumpli dolog olyan furcsa...úgy értem kinek jut eszébe nyers krumplit adni a kutyájának? Szerintem a legtöbb ember olyan gyümölcsben és zöldségben gondolkozik, amit amúgy mi magunk is fogyasztunk.

Tehát amit mi is megeszünk, azt lehet, de kezdésnek mindenből csak pár falatot.

2012. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pl lopott már a kutya (kertből, kiszedés után elszóródott) krumplit és meg is ette a felét nyersen. De épp az a probléma, hogy sokan azt gondolják, hogy ami nekünk is jó az jó a kutyának is. Pl mandula, cseresznye... mérgező rájuk nézve (persze bizonyos mennyiség felett jönnek elő a tünetek), de sokan merő jószándékból mérgezik meg a saját kutyájukat, adnak a neki valami emberi gyógyszert, hogy az majd jó lesz neki... De ha csak a tejet nézzük, a tehéntejtől hasmenést kapnak, nekünk embereknek semmi bajunk tőle.

Jobb megkérdezni, utánaolvasni valaminek, mint abból kiindulni, hogyha jó nekem, akkor jó lesz neki is, közben meg kiderül, hogy többet ártok, mint használok vele.

2012. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zeva válasza:

Itt vannak a kutya számára mérgező zöldségek, gyümölcsök:

[link]

2014. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!