Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam ugatásra a...

Hogyan tanítsam ugatásra a kutyám? (mármint a trükkre)

Figyelt kérdés

Mivel itt olvastam pont hasonló kérdést, ezért gondoltam megkérdezlek én is titeket. :D


Szóval az a "problémám", hogy a kutyám nem ugat. Néhanapján amikor hazaérek akkor is izgatottságában, de arra inkább nem erősítenék rá, mert ugye olyankor nem foglalkozok vele. (Betartom azt, hogy csak akkor szólok hozzá, ha nyugodt már.)


Sem labdáért, sem kajáért nem reklamál. Ha nem adom oda neki, akkor inkább nyüszög kicsit, lefekszik, mocorog, de ugatás az nem.


Ötlet, hogy esetleg rávegyem, hogy nyugodt körülmények között ugasson, amire rá is lehet klikkelni? :D



2012. febr. 20. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
előbb játszani kell vele. fogsz egy labdát, és húzogatod az orra előtt. majd később elveszed, akkor ugatni kéne neki, mert felhúzza magát, hogy nem tudja elvenni tőled. elvileg minden kutyánál így kéne lenni, és mikor ugat egyet, te akkor mondod neki, hogy ugat! és ezt eljátszod még néhányszor és megjegyzi.
2012. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod az ugatást és még egy csomó más trükköt :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én hajszárítóval csináltam. A legtöbb kutya utálja is és szereti is, ha hajszárítóval levegőt fújsz a fülébe, orrába. Az enyém teljesen ki tud tőle akadni, ugrál közben, morog rá, ugat, játszik vele. Így tanítottam meg neki a vicsorgós trükköt is, az ugatást is.
2012. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hogyan kell megtanítani, de a kutyám nem ugat ebben a helyzetben. Higyjétek el próbálgattam. Inkább rámhagyja, mert ha nem akarom odaadni akkor az az enyém.
2012. febr. 20. 09:49
 5/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:


Hajszárító jó ötlet lenne, de szerintem be lenne tőle tojva.

Fél éves korában került hozzám, előtte egy kertben "élt", semmit nem foglalkoztak vele, nem volt szocializálva.

Elég érzékeny kutya, a hirtelen dolgoktól meg tud ijedni. Szóval a hajszárítóra nem ugatna, hanem nagyon megijedne.

2012. febr. 20. 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem akar ugatni, ne erőltesd. Az enyém sem egy nagy ugató egyébként, neki ugatás helyett fogcsattogtatás lett a dologból, de aztán idővel, mikor a csattogásért sem kapott klikket, viszont tovább cukkoltam eleve izgatott állapotban, egy picit elvakkantotta magát. Aztán abból csináltunk ugatást. Most sem szereti, nem egy hangoskodós típus, meg hát panelkutya ne is szokjon rá :D De azért sikerült, csak lassan :)
2012. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg klikkerrel. Írtad, hogy nyüszögni hajlandó. Hát akkor erősítsük a hangadást mint olyat. Aztán fokozatosan csak az ugatásra egyre inkább hasonlító nyüszítéseket jutalmazd. Egy próbát megér, legfeljebb megtanul vonítani. :)
2012. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én írtam ki azt a bizonyos kérdést, sőt előtte egy hasonló kérdést is, mert az én kutyám sem volt hajlandó ugatni. Végül is elég sokáig szivattam szegényt, mire sikerült ugatnia egyet. :D Ő sem egy ugatós fajta, ezért azt csináltam hogy vacsoránál/reggelinél megmutattam neki a kajáját, leraktam a földre, majd felemeltem, odaraktam az orrához elvettem, stb. Nem szép dolog, tudom, de így tudta, hogy a kaja az övé lenne, nem játszott közbe a falkavezér dolog, és mivel elég makacs, domináns fajta ezért egy idő után már hangot adott az elégedetlenségének. :D a lényeg, hogy húzd fel valahogy, akár játékkal is lehet. utána pedig már szépen haladtunk, most már csak a tolatásról kell leszoktatnom. :)
2012. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7. válaszoló:

Ez jó ötlet lenne, csak épp az örületbe kerget a hisztijével, és sehogy sem akarnám rászoktatni, hogy még jobban csinálja. :D Bár lehet, ha megtanítanám hangjelre hisztizni, akkor utána hangjellel el is tudnám hallgattatni? Hümmm


8. válaszoló:

Ez nem rossz, lehet ki fogom próbálni. :)

2012. febr. 20. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém se volt olyan ugatós kutya barátom tanácsolta kössem ki és mennyek távol tölle és akkor 100% , hogy ugat és amikkor ugatt mondtam neki ugass és ezt egy párszor eljátszottam vele és rájött...
2012. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!