Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki?

Hogyan tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kutyusom. Már sok dolgot megtanultunk, ülni, feküdni, stb.. Láttam egy trükköt, amikor a gazdi fegyvert formáz a kezéből, azt mondja, hogy bumm, és a kutya eldől. Ezt szeretném megtanítani a kutyámmal, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Klikkelés nem jó, mivel a kutyus süket, ezért is szeretném, ha több dolgot megtanulna, megmutathatnánk, hogy egy süket kutya is lehet 100%os. Előre is köszi.
2012. febr. 20. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először fektetésből megvezetéssel vagy célkövetéssel próbáld azt elérni, hogy az oldalára majd a hátára forduljon, majd tartsd meg a pózban a kutyát a kaja vagy a mutató pálca segítségével. Ha ez megvan, rögtön dicséret, simi, játék. Ezt persze sokszor meg kell ismételni, a felvett "döglött kutya" póz kitartását érdemes nyújtani akár több másodpercre is. Ha már szépen megy, akkor fokozatosan lehet kivenni a kaját/mutatópálcát. Én csak akkor szoktam a jelet belerakni a feladatba, mikor már tökéletes, hogy elég legyen egyszer mutatnom, mondanom. Nem egy nehéz trükk, hamar meg fogja érteni a kutya.

Ha fektetésből már távolabbról is szépen tudja, utána előbb ültetésből majd állásból is érdemes kérni a feladatot. Sok sikert! :)

2012. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Süket kutyával is lehet klikkerezni, csak nem hanggal kell, hanem fényjellel. Kis ledes zseblámpával tudsz neki villogni. Ugyan úgy kell rákondicionálni, mint a klikkerre.
2012. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a héten bele is kezdünk. A fényjeles tippet is köszönöm, ezt ismerem, eddig is így tanultunk!
2012. febr. 20. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen gondolkoztam pont. Azt tudtam, hogy a fényjelet is használták úgy, mint a klikkert, illetve egyszer hallottam ilyenről, hogy arra kondicionálták rá a kutyát, hogy a hátát érintették pálcával.

Érdemes lenne kérdező pár dolgot kipróbálnod, mert nagyon hatékony a klikkeres tanítási forma, elv.

2012. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*****


Ezt nézzd meg, ebben is benne van...és még sok más.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem egy módszert próbáltam már, amire a legkönnyebben és a legszívesebben tanul, az a sima kézjel+jutalom. A pálcával gond van, mivel pici korában verték, valószínűleg bottal vagy seprővel, mind kettőtől fél. A fényjel is hatékony, de azt veszem észre, néha zavarja. Ha egy "gyakorlott" kutyás látna néha tanulás közben biztosan jót mosolyogna rajtunk :) De nagyon jól haladunk, rettentően okos és tanulékony a kutya. Mindenkinek köszönöm!
2012. febr. 20. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én klikker nélkül tanítottam ezt. Fektetésből a hátára gördíted, adod hozzá a jelet, amit majd szeretnél alkalmazni, aztán sok-sok hasvakarás. Aztán ha már csak a jelre is gördül, akkor elkezdheted távolabbról csinálni, meg várni egy kicsit, mielőtt odamész, de mindig legyen vakargatás a vége :))
2012. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja a fény, használj gyengébb lámpát, vagy picit színezd be a lámpát, hogy ne legyen olyan direkt erős fénye :)
2012. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam meg, hogy leültettem, és eldöntöttem, finoman, és mondtam, hogy bumm + kaja. Ezt sokszor ismételtük. Próbáld meg úgy a kézjelet, hogy előbb fegyvert formálsz a kezedből, eldőltöd kaja.
2012. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!