Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem szeret minden kutyát...

Aki nem szeret minden kutyát az rossz?

Figyelt kérdés
Régen minden kutyát imádtam és odáig voltam értük. Az első kutyám is így kaptam, hogy mindegy milyen. De mostanra teljesen átalakult az ízlésem. Gyakorlatilag a legtöbb kutya láttán semmit sem érzek, nem hoznak lázba sőt egyenesen untatnak :( Természetesen ha választanom kell bármi más és egy akármilyen kutya között, akkor mindenképp a kutyát választanám, és a rossz sorú, beteg, kóborló stb kutyákért is fáj a szívem... De úgy komolyan csak 3 dolog fog meg: 1, a kedvenc fajtáim 2, nagyon-nagyon ritka fajták, de azok csak amíg megtapasztalom őket 3, magasan képzett, versenyző, dolgozó kutyák. Rájöttem, hogy semmilyen kutyát nem lennék képes boldogan és véglegesen - ideiglenes segítség az más - tartani, csak olyat akire megfelel a 1. és 3. pont, és a 3. pont miatt még a törzskönyv is (mert ugye vannak versenyek ahol kötelező). Minden vágyam és tervem hogy sportolhassak majd a kutyával ha önálló leszek. De nem értem hogy miért van ez és sokszor bűntudatom van...
2012. febr. 20. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezzel semmi gond. 3 gyerekem van, imádom őket, de a mások gyereke engem sem hoz lázba :D
2012. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én szeretem a kutyákat, úgy általában. neked csak olyan legyen (ha egyáltalán), amely iránt nem veszíted el az érdeklődésed, azaz megfelel a 3 pontodnak. nincs tragikusabb egy kutya számára, mint ha már nem törődik vele tiszta szívből a gazdája.
2012. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kedvelek minden kutya fajtát, valamelyik egyáltalán nem tetszik. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ízlése még a kutyák terén is. Valakihez ez a fajta áll közel, valakihez meg az. Ez szerintem teljesen normális.
2012. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Senki iránt nem veszítettem el az érdeklődésem (gondolom idegen kutyának nem fáj). Saját kutyáim minden szempontnak megfelelnek. Most, hogy ez csak véletlen volt, vagy azért van mert mellettük alakultak ki a nézeteim, nem tudom, de tény, hogy hosszú évek óta kitartóan készülök az álmaimra. De azért néha bűntudatom van meg félek hogy ez esetleg 'lelkileg' nem egészséges, ha valaki így elveszti az érdeklődését.
2012. febr. 20. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyjából igy vagyok. Szeretek minden kutyát, de van olyan fajta, amelyet kifejezetten nem kedvelek, mert rossz tapasztalataim vannak vele. Meg van olyan is ami nem tetszik, vagy külsőleg, vagy jellemileg. Olyan kutyust tarts ami tetszik meg megfelel neked.:)

Mellettem is itt fekszik az én drágám, ő volt az álmom.:) Azóta még jobban megszerettem ezt a fajtát és nem is nagyon szeretnék más milyet tartani.

2012. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak fajták amik jobban tetszenek, de nem tudom elképzelni, hogy bármelyiket is jobban szeressem másoknál. Akár keverék, akár nem. De valahogy minden állatért képes vagyok rajongani, szeretni, meglátni benne a csodát. Még egy sáskában is.
2012. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is minden állatért rajongok, de a kutyák az más. Ők központban állnak, viszont velük 'lehet valamit csinálni'. Most érted... Egy sáskával nem sportolhatsz. Engem már elégít ki, hogy elviszem sétálni meg dobálom neki a labdát, komolyan dolgokra viszont sajnos nem mindegyik kutya alkalmas. Így azt vettem észre, hogy már csak azok érdekelnek amik igen. De a többit is szeretem, csak azokat nem tartom olyan érdekesnek. Lehet azért is van ez mert állatok között nőtten fel, sőt kutyakiképző is volt a családban. Lehet megszoktam a sok állatot és már azért nem hoz izgalomba mindegyik.
2012. febr. 20. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont azért kellene....
2012. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mit kellene? o.o Mivel állatok között nőttem fel, ezért nekem az életem részei és megszokottak. Alap, hogy vannak. Szóval amikor többet akarok, akkor már nem elég annyi, hogy vannak, mert az az alap. De ettől még szeretem őket.
2012. febr. 20. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor még nem volt kutyám akkor én is csodálattal néztem minden kutyára, és vágytam utánuk.


Aztán nagy nehezen (27 év rajongás, vágyakozás után :D ) "megvettem" (ingyen hoztuk el egy ismerőstől, keverék) az első kutyám. Párommal együtt neveljük, imádom, ő a mindenem, most másfél éves. Azóta annyira nem hoznak lázba a többi emberek kutyái, mivel tudom, hogy mire képes egy kutya, ha foglalkoznak vele, mihez lehet vele kezdeni, mennyi lehetőség van bennük. Nagyon sokan csak szőrcsomónak, plüsskutyának tartják és ez bosszant, untat. A sportkutyákat én is előszeretettel nézem.

Előtte nekem is mindegy volt, hogy milyen kutyám lesz, csak legyen, mostmár ha legközelebb veszek kutyát, azt kifejezetten arra a célra fogom venni (sportolás) amire használni szeretném. Beleszerettem a malinois fajtába, és minden vágyam egy sportkutya. Ettől még a mostani keverékem is imádom, ő a mindenem, vele is sportolok, mert hálistennek az alkata, temperamentuma az teljesen ideális hozzá.


Szóval szerintem tök természetes, hogy mióta belevetetted magad a kutyázásba és annak örömeibe, így a "semmire se való kutyák" már nem hoznak lázba, mert unalmasak.

Ne legyen bűntudatod. :)

2012. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!