Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat éves szukának első alom?

Hat éves szukának első alom?

Figyelt kérdés

Nemrég rátaláltam egy remek adottságokkal rendelkező szép szukára, aki szinte tökéletesen kiegészíti az én fedező kan kutyám tulajdonságait. Eredményeit tekintve is tökéletes lenne a leányzó, de családi okok miatt az elmúlt években nem volt alkalmas számukra az alomvállalás, tavaly pedig egy másik kannal próbálkoztak, de valószínűleg a kezdő kan miatt, nem jött össze az alom. Nemrég megkerestek, de bizonytalan vagyok, ha az enyém lenne a szuka nem vállalnék be ebben a korban első almot.

Beszélgettem tenyésztőkkel, állatdokikkal, de elég eltérő válaszokat kaptam. Szerintetek? Német vizslákról van szó.



2012. febr. 21. 18:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon egyértelműen gáz lenne, akkor megérteném, hogy viszakozol, de így, hogy nem ordítóan gáz a helyzet, szerintem döntsék el ők, mit vállalnak be a szukával. Ha 10 éves lenne, azt mondanám, hogy nyilván nem asszisztálsz hozzá, de így... Nem tudod egyértelműen kijeleteni, hogy lesz-e gáz a korából adódóan.
2012. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a Te felelősséged odáig terjed, hogy megkérdezed, vajon a szukának a törzskönyve nem zárja-e ki a Te kanoddal való pároztatást, bemutatják-e a szuka szűrési eredményeit és a tenyészthetőség igazolását, esetleg még megnézheted milyen helyen fogják a kölyköket felnevelni. Ha mindezek klappolnak, akkor már a szuka tulaj szíve-joga eldönteni, hogy akarja-e fedeztetni a szukáját. Ha egy olyan kutya, aki elél 14-15 évet, akkor egyáltalán nem késő.
2012. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!