Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ilyen tápot javasolni?

Tudnátok ilyen tápot javasolni?

Figyelt kérdés

Olyan tápot keresnék, ami jó tápérzékeny kutyának,és active is egyben.

Sajnos a kutyám allergiás a csirkés tápokra,viszont ahogy eddig elnéztem,minden táp active változata tartalmaz csirkét,vagy főleg csak azt. Most a halas pro plant eszi. Nagyon szereti,jó táp,szép tőle a kutya,csak annyit kell adni belőle,hogy a gatyám is rámegy. Kb 16-17 kilo a kutya,és megeszik egy nap fél kilot belőle,és még így is csikasz. De nem csak ennél a tápnál,a többinél is nagyon vékonyka volt.Tudnátok javasolni olyan tápot,ami megfelel a leírtaknak?


2012. febr. 22. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Josera az jó lenne szerintem..
2012. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Etesd hússal a táp mellett.Pl farháttal.Attól nem lesz allergiás.
2012. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mit takar az active? Csak mert sok helyen látom, hogy egy adott tápnál fel van tüntetve az is, hogy mennyi az adagolás átlag mozgásigényű kutyáknál és mennyi az aktívabb kutyáknál. Tehát ezen az alapon bármelyik jó lehet, max. többet adsz neki, nem?

Ha így van, én a Brit Care-t javaslom, bárányos-rizses és gabonamentes, hypoallergén, a fejlődésben levő 32 kg-os kutyámnak 600 gramm a napi adagja, kifejlett korára még kevesebb lesz, szóval nem kéne nektek olyan sok belőle..

[link]

2012. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:
74%

A farhát mióta hús?

Pont jó ötlet a csirkeallergiára. :((

2012. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem valószínű,hogy a kutyád csirkehús allergiás.Ezt honnan tudod,vki mondta?

Nagy valószinűség szerint a tápokban lévő gabonákra,ezen belül a gluténre,vagy hasonlókra allergiás.

A kutya ragadozó állat,tehát a tápcsatornája alkalmatlan a gabonák,szénhidrátok feldolgozására.

Ha teheted,felejtsd el az összes gabonát tartalmazó kutyatápot,és hosszú távon rengeteg betegséget,allergiát elkerülhetsz vele.

Próbáld ki a gabonamentes,adalékanyagoktól mentes tápokat!

Pl.:Acana,Orijen,Jack kutyakonzerv/Fressnapf/,Premier Best Meat.

Vigyázz,mert a rizs is gabona,akár fényezetlen,akár barna!!!Kerüld a tápokban lévő búzát,kukoricát,zabot,rizst!Az esetek 90%-ban ők a felelősek az allergiáért!

Mindíg olvasd el a táp összetevőjét.

Tudom,hogy ezek a tápok nem a legolcsóbbak,de hosszú távon megéri a befektetést!A kutyád nagy valószinűség szerint,hosszú,betegségektől mentes egészséges életet fog élni.Ne dőlj be a reklámoknak,a kutyatáp gyártó cégeknek a 80%-a azért dúsítja a tápjait gabonával,sikérrel,mert baromi olcsó,így még több rajta a profit!!!

Azt hogy a kutya megbetegszik tőle,az már őket nem érdekli,sőt annál jobb,hiszen a kutyáját imádó gazdi mindent elkövet annak érdekében,hogy orvosolja a problémát.Ilyenkor jön az,hogy a kutyatulajdonos megveszi a hypoallergén,sensitív tápokat stb.A kutyatáp gyártóknak ez még jobb,hiszen eláraszthatják a piacot ezekkel az úgynevezett "gyógytápokkal"=>még több profit!

Ja,még valami:azért ne aggódj,mert a kutyád egy kicsit karcsúbb a kelleténél.Sokkal jobb,és egészségesebb ez számára.Tehermentesülnek az izületei,fürgébb,kitartóbb,és szívósabb így az állat.

Fogadd meg a tanácsomat,nem akarok neked rosszat,hidd el!

Minden jót,és szép napot!

Üdv!

2012. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csirkehús allergia nincs!Csirkés táp allergia van,de az sem a csirkétől.Akkor adjon csirkenyesedéket.
2012. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb táp valahogy tartalmaz csirkéből származó fehérjét. Az én kutyámnál is ez volt, hogy rengeteget evett, de nem volt dagi, hanem éppen soványka volt és sokszor volt hasmenése és mindig nagyon éhes volt. Aztán az Acana Lamb & Apple tápra váltottam és nagyon bejött neki, megszűnt a hasmenés, a szőre kifényesedett. Én csak ajánlani tudom ezt a tápot, én 18 kg-os kiszerelésben veszem és nekem kb. 9000 Ft-ra jön ki egy hónapra a 20 kg-os kutya etetése.
2012. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


+ Gréti mix

2012. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos,én is úgy gondolom,hogy nem magára a csirkére allergiás,hanem a csirkés tápokban van valami,amire.

Annak idején egyszer borzasztóan elkezdett vakarózni,még séta közben is csak leült és vakarózott. Kipróbáltunk mindent,hogy mire lehet,maradt a táp. Hónapokig vakarózott,majd végül akkor hagyta abba,amikor már a pro plant ette.

A gond az,hogy tényleg gebe. Nem vékony,hanem gebe.És mindig is az volt,egyszerűen nem bírok húst rakni rá. Kapja a napi fél kilo kaját,plusz mindig valami nasit,de hiába. Azért kéne valami olyan táp,mert ennél többet már nem bír egy nap megenni,hiába bélpoklos.

Legszívesebben hússal etetném,de sajnos nem megoldható. Elég "fosos" kutya, ami lakásban nem túl előnyös dolog. Így meg nincs kedvem "próbálgatni",vajon mitől,mennyi idő után nem menne a hasa.

A josera engem nem kifejezetten győzött meg igazság szerint. És ahogy elnéztem,az active-ja annak is csirkés.

Acanát annak idején a másik kutyám evett,de jó okom van,amiért én többet nem szívesen vennék azt...

2012. febr. 22. 15:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Alexandra: az a baj,hogy ebből a tápból is elégnek kéne lennie az etetési útmutató szerint max 300-350g-nak egy nap,de ő 2x kap kb 200-250g-ot egy nap
2012. febr. 22. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!