Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diákok, Ti mit szoktatok...

Diákok, Ti mit szoktatok iskolába vinni? És otthon mit szokott anyukátok főzni?

Figyelt kérdés
Én nagyon vegyesen szoktam reggelit vinni suliba, van amikor melegszendvicset, bundáskenyeret viszek ételdobozba, van amikor sima szendvicseket de van hogy pogácsát, kakaós csigát és fornettit is viszek. Én nagymamáméknál szoktam ebédelni, Ő bitang jól főz és ha süt vmit, akkor abból másnap viszek.
2012. jan. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolába általában szendvicset vittem: kenyér, vaj, felvágott, de volt hogy suliban vettem sonkás vagy rántott húsos szendvicset. Amikor nagyszülőknél voltunk vidéken, akkor utána az általuk sütött süteményeket vittem, de igen ritkán volt ilyen. Délben menza, aztán mikor hazajöttem általában volt itthon főtt kaja, mindig más.

Most egyetemre járok, általában péksüteményt viszek és sajnos igen ritkán van alkalmam nap közben főtt kaját enni, de amikor hazajövök, van itthon főtt kaja, édesanyám jóvoltából.

2012. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve érettségiztem, de azért válaszolok :) Nekem mindig anya csinált szendvicset, ami ált. egy párizsis zsömlét jelentett :D Mindig rá volt állva valamire, volt, hogy több hónapig azt vittem a suliba. Néha májkrémes zsömle. Menzás voltam, ezért az otthoni ebéd engem annyira nem érintett, de egyébként változatosan főzött anyu: tésztafélék, főzelék, húsok, stb.

Hozzáteszem, hogy anyukámnak nem volt munkahelye, viszont apum sokszor kelt korán, olyankor mindig anya is felkelt apának reggelit adni, s akkor már nekem is csinált tízórait. Ha apa később indult, akkor anya sem kelt fel olyan korán, akkor természetesen megcsináltam magamnak a szendvicset.

2012. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

reggeli: itthon minidg zabkása tej/joghurt+gyümi/olajos mag

suliba ezeket szoktam vinni, mikor mi marad

szendvics-2sz rozskenyér egymásra borítva

-megkennem fűszervajjal/vajkrémmel/kockasajjtal/vaj/mustár

-bele: sajt/sonka/tojás/párizis/szalámi/kolbász/főtt hús/rántott hús/fasírt/rántott sajt/rántott párizsi/pulykamedél

-májkrém/körözött/tojáskrém/zöldségkrém

-mozzarella sajtgolyók

cottage cheese/túró

-paradicsom/paprika/uborka/csalamádé/savanyúkáposzta/retek


melegszendvics-májkrém+sonka+párizis+gomba+szalámi+sajt+ketchup


bundsákenyér reszelt sajt olvasztva a két kenyér közé


hotdog mustár/ketchup


kefír/joghurt+keksz/kifli/zsömle


gyümölcsök


péksüti ha itthon sütütnk(kalács, kuglóf, brisó stb) +2dl tej


tejberizs/mákosguba/túrógombóc, derelye/lekváros tészta


ebédelni: leves (gulyás, lencse, zöldséges, tojás, gyümölcs, paradicsomleves, tojás, húsleves, zbab, zborsó, sborsó)

második:

tészta-lekváros/diós/mákos/káposztás/túrós

tészta-bolognai/husos tejszínes/spenótos-sajtos tejszínes/milánói/krumplis/zöldséges/sajtos-tejfölös

egytálétel-paprikás/rakottkrumpli, rakottkel/káposzta/karfiol, töltött paprika főtt krumplival, rizses/tarhonyáshús/ pörkölt tésztával, lecsó rizzsel, székelykáposzta,

frissensült-rántott-sajt/gomba/karfiol/hagyma/krumpli/hús/párizsi

köret: hagymás/vajas/petrezselymes krumpli, rizs/rizibizi/köles/tészta

édes-mákosguba/diósguba/smarni/derelye/gombóc/rétes/bukta/csiga/nudli/tejberizs/sült gríz lekvárral/polenta/rizskoch

főzelék-zöld/sárgaborsó/lencse/finom/zöldbab/paradicsomos káposzta/tök/spenót/sóska/karfiol/karalábé/krumpli/kel/bab

feltétnek: főtt hús/tojás, sült virsli/párizsi, rántott sajt/párizsi/hús, stefánia vagdalt, pulykatallér, dinoszelet, fasírtgolyók, pörkölt,

2012. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én suliban nem igazán szoktam éhes lenni, legtöbbször nem is viszek semmit, vagy csak 1-2 gyümölcsöt.

Néha veszek valamit a pékségben (általában rozskiflit és natúr joghurtot, ritkán más valamit), vagy ha előző nap itthon anyu péksütit csinált, akkor abból pár darabot.


14/L 8.o.

2012. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nálunk nincs otthoni sütés-főzés, max apu csinál valami levest, de azt nyilván nem viszem be :D

szoktam vinni szendvicset(körözött, sajtos, vajkrémes, szoktam bele tenni paprikát, retket, tojást, ubit), nem ritka, hogy piritóst is viszek, dobozban, macisajttal, vagy volt, hogy kínai kaját vittem be és megmelegítettem a tanáriban :D néha veszek sajtoskiflit a sulibüdében(k*rva drága 100ft-ért egy db natúr sajtoskifli, meg ilyen csipszeken kivül, meg mindenféle gezemicés péksütiken kivül nem lehet mást venni), vagy auchanban veszek pogit, vagy sajtostáskát/stanglit, szoktam joghurtot, gyümit(alma, mandarin, nari, vagy gyümisalátát)

amig anyumnál laktam: melegszendvicset is vittem, meg ilyen croassan-t...

itthon nem eszek nagyon, max egy ilyan bögrés levest.

anyunál meg semmit se ettem, mert nagyon rosszul főzött.

:D

2012. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!