Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutyát tenyészteni?

Megéri kutyát tenyészteni?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki nekem támadna!!! Imádom a kutyákat, részletesen tudok róluk mindent, mert a legjobbat akartam kutyáimnak mindig is. Nem csak tenyészteném, foglalkoznék velük is. De mivel én is emberből vagyok és gondolnom kell a megélhetésemre (mert a jövőmben ezt szeretném egyetlen pénzkeresési forrásnak) megszeretném kérdezni főleg tenyésztőktől, szaporítóktól, hogy ez mennyire biztos jövedelemforrás?


Normális választ szeretnék, aki okoskodásra és támadásból írna, kérem azért ne pazarolja a drága idejét.


2012. febr. 23. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Ez kereseti forrásként felejtős.


Itt szépen le van vezetve, h mibe kerül a szuka és az alom és mennyi jön be belőle:

[link]

2012. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éve tenyésztek,hivatalosan, cégben, adózva.

Még soha nem volt nyereséges évem.

ha beleszámítom a már "nyugdíjas" kutyákat akik velünk élnek (akár 5 évig,nagytestűről van szó),ha beleszámítom az összeskiállítást amire menni kell (ha nem mész akkor nem ismernek, akkor nem kaphatsz meg pl. jó kanokat fedezésre, mert a tenyésztő azt mondja:nem ismerem a szukádat, nem rakom rá a kant) akkor jelentős (milliós) minuszban vagyok.

Ha nem járnék kiállításra, nem lennének meg a kutyák szűrései, ha kidobnám a kiöregedett kutyákat, ha egy szukátolnem 3-4 almot hoznék le életében,hanem hatot, ha nem lenne elég sok olyan vevő,akinek megmondom,hogy neki nem adok kutyát, hanem minél több kölyköt gyártanék és adnám aki fizet akkor valószínüleg megérné.

2012. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell, hogy ábrándítsalak, tenyésztésből mindent lehet, csak megélni nem. A nagy többség állandó munkahely mellett tenyészt, így éri el azt, hogy esetleg nem fizet rá..... A szaporítás más tészta, ott jóval kevesebb pénzráfordítás mellett nagyobb a haszon, de ennek megvannak az okai. Csak olvasgass visszamenőleg kérdéseket, ott többen is részletesen leírjuk, miért. Én nem szeretném, ha szaporítanál, de persze sajnos nem tehetek ellene szinte semmit.... :(
2012. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
97%

Bevettem a reggeli vérnyomáscsökkentőmet.

Rossz hírem van: még a szaporítókra is rájár a rúd. Mostanában egyre kevesebb kamion viszi, azokat is sokszor elkapják.

[link]

A tenyésztők pedig azért dolgoznak, hogy el tudják tartani a kutyáikat.

2012. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De akkor miért tenyésztenek mégis, ha nem éri meg? Csupán a fajta iránti szeretetből? Neeem, szaporításon annyira nem gondolkodom, mint mondtam, a legjobbat szeretném kutyáimnak.
2012. febr. 23. 13:16
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Ahogy mondod: Azért mert mindenki imádja az általa tenyésztett fajtát és szeretne kívül-belül egyre szebb és jobb kutyákat létrehozni.
2012. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Én nem gyártanék több kóbor kutyát, főleg, ha meg se éri... De ha megérné anyagilag akkor sem...
2012. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%

Ezt írtad le Kérdező!

"Imádom a kutyákat, részletesen tudok róluk mindent, mert a legjobbat akartam kutyáimnak mindig is. Nem csak tenyészteném, foglalkoznék velük is. De mivel én is emberből vagyok és gondolnom kell a megélhetésemre (mert a jövőmben ezt szeretném egyetlen pénzkeresési forrásnak)"

Ezt elmagyaráznád még egyszer!

2012. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan mint a drog,nem bírod abbahagyni :)

mert ha kiválsztok egy nagyon ígéretes kölyköt,akkor látni akarom mit érhet el. Ha multichampion (és nem kelet európában, hanem nyugaton is) akkor azt is szeretném tudni hogyan örökít. Mert rengeteget dolgoztam a vérvonalammal és új kanok-szukák bevonásával még fejleszteni akarom.Mert büszke vagyok rá...

Ez egy rengeteg időt igénylő hobbi.Ami drága is.

2012. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%
A drognál rosszabb. Arról le lehet szokni.:))
2012. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!